Akbank’tan Uçtan Uca Dijital Teminat Mektubu Hizmeti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akbank’tan Uçtan Uca Dijital Teminat Mektubu Hizmeti

 

Dijital bankacılık tahlilleriyle müşterilerinin hayatlarına kıymet katan Akbank, dijital teminat mektubu hizmetini başlattı.

 

Akbank, mevcut gayrinakdi kredi limitine sahip olan müşterilerine yönelik dijital teminat mektubu hizmeti ile süreçlerinde sürat ve kolaylık sağlıyor. Bu yeni hizmet, Kamu İhale Kanunu (KİK) kapsamındaki elektronik teminat mektuplarını ve Gümrük Müdürlükleri ve Eximbank’a hitaben düzenlenen elektronik teminat mektuplarını Akbank Taşınabilir uygulaması üzerinden uçtan uca dijital olarak oluşturmayı ve ilgili mercilere iletmeyi mümkün kılıyor.  

Akbank Taşınabilir uygulaması üzerinden sunulan bu özellik sayesinde müşteriler, şubeye gitmelerine gerek kalmadan süreçlerini her an, her yerden gerçekleştirebiliyor. Bu yenilik, mevcut gayrinakdi kredi limitine sahip tüm Akbanklıların finansal süreçlerini daha verimli ve tesirli bir halde yönetmelerine imkan tanıyor. Akbank Taşınabilir uygulamasının kullanıcı dostu arayüzü sayesinde Akbanklılar, süreçlerini çarçabuk gerçekleştirebiliyorlar. 

Tüm hizmetlerinde müşteri gereksinimlerini önceliklendirdiklerini söz eden Akbank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Çetin Düz “Müşterilerimizin hayatını kolaylaştırma vizyonumuza uygun olarak uçtan uca dijital teminat mektubumuzu müşterilerimizin hizmetine sunmanın büyük memnunluğunu yaşıyoruz. Yeni hizmetimiz kapsamında müşterilerimiz Exim, gümrük müdürlüğü ve kamu ihale kurumuna hitaben verilecek mektupları dakikalar içinde bulundukları yerden müracaat kademesinden, düzenlenme evresinde kadar rahatlıkla tamamlayabilecekler. Maksadımız bu çalışmanın kapsamını daha da genişleterek iş dünyasına sunduğumuz kolaylık ve ayrıcalıkları daha da artırmak. İş dünyasının pratik ve süratli tahlil gereksinimlerine her alanda kolaylaştırıcı tahliller sunmaya devam edeceğiz” biçiminde konuştu.

Elektronik teminat mektuplarında uçtan uca dijitalleşmenin müşterilerine sürat, esneklik ve kolaylık avantajı sağladığını belirten Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz; “KOBİ’lerimizi desteklemek ve onlara sürat kazandırmak için eser ve hizmetlerimizi genişletmeye devam ediyoruz. Bu emelle Akbank Mobil’den alınabilecek eserlere bir yenisini ekledik. Mevcut gayrinakdi kredi limiti bulunan müşterilerimiz Akbank Mobil’i kullanarak Kamu İhale Kurumu, Gümrük Müdürlüğü ve Eximbank’a hitaben elektronik teminat mektubu alabiliyorlar. Üstelik bu süreci şubeye hiç gitmelerine gerek kalmadan dakikalar içerisinde uçtan uca dijital olarak tamamlayabiliyorlar. Yeniliklerimizle işine sürat, gücüne güç katmak isteyen tüm KOBİ’lerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin