Albaraka Türk’ün Robotik Gücü Büyüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Albaraka Türk, Türkiye’de bir unsur imza atarak bünyesinde uygulamaya geçirdiği ve işbaşı yapan ilk robotla başlayan Robotik Süreç Otomasyonu seyahatinde 20 Robota ve 300’ün üzerinde otomatize edilmiş sürece ulaştı.

Türkiye’nin ilk iştirak bankası olan ve 2018 yılında bir unsur imza atarak ilk robot çalışanı işe başlatan Albaraka Türk, geçen vakit içerisinde sıklıkla kullandığı bu teknolojiyle ve büyüttüğü robot takımıyla 20 adet RPA robotuna ve geliştirilen birçok otomasyonla da 300 adedin üzerinde süreç sayısına ulaştı. Son yıllarda birçok yenilikçi çalışmaya imza atan Albaraka Türk, genel müdürlük ünitelerinde ve şubelerinde çok sayıda işte robotlarını görevlendiriyor.

RPA farkındalığını ve şuurunu arttırmayı amaçlayan Albaraka Türk, çalışanlarına kendi iş süreçlerini dijitalleştirme ve marifetlerini geliştirme fırsatı sunmaya devam ediyor. Süreçlerin dizaynı ve geliştirilmesi etaplarında etkin rol alan çalışanlar, tekrarlı operasyonel işlerinde RPA teknolojisinden takviye alıyor ve dijitalleşen dünyanın getirdiği fırsatlardan yararlanma imkânı buluyor. 

 

‘’Albaraka Türk kesimde öncü projeler üretmeye devam edecektir’’

 Albaraka Türk Strateji ve Dönüşümden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ömer EmeçBankanın RPA seyahatinde vakitle birer dijital asistana dönüşen robotlar sayesinde çalışanın daha verimli ve katma kıymeti yüksek işlere odaklanarak ferdî gelişimlerine de vakit ayırma talihine sahip olduklarını, belirterek şu cümleleri kaydetti: 

“Robotik süreç otomasyonunu dijital ekosistemimizin en değerli yapıtaşlarından biri olarak görmekteyiz. RPA teknolojisi, uygulamaya aldığımız günden bu yana dijital dönüşüm seyahatimizde hem Bankamız hem de çalışanlarımıza önemli katkılar sağlamaktadır. Devreye alınan birçok sürecimizde daha sürecin tasarım etabında RPA takviyesine başvurarak işçimiz üzerinde oluşması beklenen operasyonel yükü azaltmaya çalışıyoruz. Bununla birlikte robotik süreç otomasyonunu yapay zekâ dayanaklı uygulamalar ile güçlendirerek daha verimli ve gelişmiş analitik tahliller sunabilme çalışmalarımıza da sürat verdik. Ayrıyeten kurum içi dijital kültürün oluşması ve iş birliğinin arttırılmasına yönelik projelerimizi gündemimizde tutuyoruz. Albaraka Türk dijitalleşme yolundaki çalışmalarında teknolojik tahliller üretmeye ve dalda öncü projeler sunmaya devam edecektir.”

Albaraka Türk, 2023 yılı sonunda 400 adet sürece ve yılda 180.000 saatlik iş gücü kazanımına ulaşmayı hedefliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin