Ambulans şoförü alımları 2021

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021 yılı Ambulans şoförü alımları, Sağlık Bakanlığı açıklamalarına göre artarak devam edecektir. Şoförlüğüne güvenen ve ambulans şoförlüğü mesleğine atılmak isteyenlerin ambulans şoförü iş ilanları sayfalarını takip etmesi gerekmektedir. Ambulans şoförlüğü başvurularıyla ilgili detaylı bilgi Sağlık Bakanlığı web sitesinde bulunabilirsiniz, ayrıca ambulans şoförü alımları ile ilgili haberler için de sitemizi takip edebilirsiniz.

112 Ambulans şoförlüğüne nasıl başvurulur?

Şoförlük başvurusunda bulunmak için Sağlık Bakanlığının web sitesindeki duyurular ve sitemizdeki alım haberlerini takip etmelisiniz. Sağlık Bakanlığı ve 112 il sağlık müdürlükleri farklı illerde bir çok alım gerçekleştirmektedir.

112 Şoförü olmak için şartlar nelerdir?

Ambulans şoförü olmak için ehliyetinizin en az B sınıfı ve minimum iki yıllık olması gerekir.

Bazı şoför alımı ilanlarında psikoteknik belgesi şartı da aranmaktadır, eğer son bir kaç yıl içerisinde aldıysanız tekrar almanıza gerek yoktur.

Ambulans ileri sürüş teknikleri sertifikası da aranan şartlar arasındadır. Bir sürücü akademisi ile görüşüp bu eğitime katılmanız ve eğitim sonunda alacağınız ileri sürüş eğitimi sertifikası da başvuru evrakları arasında olmalıdır.

Göz sağlığınızın yerinde olması ve herhangi bir göz kusurununuzun olmaması gerekir.

Araç kullanmak için herhangi bir fiziki engeliniz olmaması gerekir.

Özelde Ambulans şoförü olmak

Eğer 112 ambulans şoförlüğüne başvurma şansınız yoksa özelde de başvuru yapabilirsiniz. Özel hastaneler ve ambulans & sağlık hizmeti veren kuruluşlarda da şoför alımları yapılmaktadır.

Özel de ambulans şoförü ilanları için tıklayın.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin