Amfibi araç ile 3 günlük ilaçlama yarım günde yapılıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vektörle gayretin en değerli basamağı olan larva devrinde yapılacak çalışmalarda amfibi araç kullanıyor.

Sağlık ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı sivrisinekle çaba ekipleri, ilkbahar mevsiminde başlayan larva çabası çalışmasına 12 ilçede devam ediyor. Çaba, başta sivrisinek olmak üzere hastalıkların yayılmasına aracılık eden zararlıların üreme alanlarına yönelik olarak gerçekleştiriliyor. Halk sıhhatinin korunması önceliği ile Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde yürütülen vektör gayretinde en az kimyasal uygulayarak muvaffakiyet sağlamak hedefleniyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sivrisinekle gayret konusunda yıllardan beri kullandığı amfibi araçlarla daha verimli ve faal bir uygulama gerçekleştiriyor. Dağlık arazi, su, bataklık ve karlı alanlarda tüm mahzurları çarçabuk geçebilen özel amfibi araç ile vektör uğraşı ekipleri gerek sulak gerekse bataklık alanlarda çalışma yapabilme kabiliyeti kazanıyor. Karada olduğu üzere suda da kullanılabilen amfibi araç birebir vakitte tartı ve ebadının büyük olması ve yüksek hacimli tekerlek sistemi sayesinde taban çamurunu küreme özelliğine de sahip olduğu için, olağan koşullarda ilaçlama çalışmalarına olumlu yanıt vermeyen alanlarda da muvaffakiyet imkânı sağlıyor. Araçtaki tekerlek basınç sistemi ön kabinden denetim edilebiliyor. Bu sayede araç, gerektiğinde güç alanlardan çıkmak için yahut yüzme kabiliyetini geliştirmek için bizatihi refleks oluşturabiliyor.

Araç tıpkı vakitte güvenlik ve çalışma standartlarının artırılması için özel ekipman ve sistemlerle donatılarak güçlü kurallardaki ilaçlama çalışmalarına entegre edildi. Bu biçimde 3 kişilik standart araç ve donanıma sahip bir grup ile 3 günlük çalışma gerektiren kuvvetli alanlar amfibi aracı sayesinde yarım iş gününde tamamlanabiliyor.

İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin