Bir Farkındalık Festivali ‘UyanFest’ Grand Pera’da

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlıklı hayatın detaylarını öğrenmek isteyenler 19-22 Ekim tarihleri ortasında Grand Pera’da buluşuyor!

19-22 Ekim tarihleri ortasında Upload Tertip tarafından gerçekleştirilecek UyanFest ile sağlıklı ömrün eğlenceli yollarını keşfetmek isteyenler Grand Pera’da buluşacak.

19- 22 Ekim tarihleri ortasında Beyoğlu’nun en ikonik yapısı olan Grand Pera tarihi binada, Melis Aygen’den Fırat Neziroğlu’na, birbirinden pahalı eğitmenler sağlıklı ömür konusunda atölye çalışmaları ve sohbetler düzenleyecek.

Belirli bir kontenjanla hudutlu olan atölye ve söyleşiler için iştirak fiyatsız olacak. Kayıtlar Grand Pera’nın web adresinden yapılabilecek.

 

Festival Programı:

19 Ekim 2023 Perşembe
14.30 / Nefesli Hayat Atölyesi / Alegra Benardete
16.00 / Mandala ile Bolluk Rahmet Niyet Atölyesi / Güher Cengiz
17.30 / Tütsü Atölyesi- Tütsü İmali / Şebnem Takaoğlu

20 Ekim 2023 Cuma
14.30 / Ses Meditasyonu / Diğdem Girici
16.00 / Yerlerin Ruhu- Yerler Ruhun Aynasıdır / Mimar Aylin Örengil
17.30 / Sağlıklı Yaşama Holistik Yaklaşım / Umida Salih

21 Ekim 2023 Cumartesi
14.30 / Farkındalıkla Sohbet- Farklı Bakış Açıları ile Düşün Yaratıcılığın Artsın / Kezban Özgür Bektaş
16.00 / Hayatı Dokumayı Okumak / Fırat Neziroğlu
17.30 / Homemade Aromaterapi ile Kendi Çakra Yağını Yap / Aslı San Bilgin

22 Ekim 2023 Pazar
14.30 / Numeroloji & Sen- Harf ve Sayıların Mucizesi / Melis Aygen
16.00 / 2023 ve 2026 Yılları Ortasında Satürn Döngüsü / Cihan Türeci
17.30 / Anlatan Bayan Stand Up – Herkes Kendine  Avokado / Lüset Debensason

 

Grand Pera Hakkında:

Beyoğlu’nun en ikonik yapısı olan Grand Pera tarihi bina, Abraham Paşa tarafından mimar Alexandre Vallaury’ye 1883 yılında inşa ettirilmiş ve ilk olarak konut emeliyle kullanılmıştır. Sonrasında Büyük Kulüp’e kiralanarak Osmanlı’nın ilk toplumsal kulübü olarak kullanılmaya başlanmış ve Büyük Kulüp buradan ayrıldıktan sonra tarihi yapı Cercle d’Orient (Serkil Doryan) olarak anılmaya devam etmiştir. Sonrasında ise farklı alanlarda hizmet veren dükkanlara, en şık mağazalara ve seçkin terzilere konut sahipliği yapmıştır. 1983’teki yangından sonra terkedilmiş ve tahrip olmuştur. 2009 yılında ise yenileme kararı çıkarılmış ve hala ayakta kalabilen yapıları korunarak onarımı gerçekleştirilmiştir. Günümüzde Grand Pera projesinin bir kesimi olarak yer alan bu tarihi yapı, 1. Derece tarihi eser olarak tescillenmiş ve sanat aktifliklerine mesken sahipliği yapmaktadır.

Grand Pera denince akla ilk gelen yerlerden biri Emek Sahnesi’dir. Hayli esaslı bir geçmişe sahip olan bu sahne, tarihi binası ile birlikte tarihe ve pek çok olaya tanıklık etmiştir. 1924 yılında açılan Emek Sahnesi, o periyotlarda Melek Sineması olarak anılıyordu. Mimarlığı Rafael Alguadiş’e ilişkin olan bu sinemanın perdesinin iki yanına arka nouvea üslupta melek heykelleri yerleştirilmiştir. Ayrıyeten sinemaya giriş olarak kullanılan Melek Apartmanı da sahneye ismini veren etkenlerden. Grand Pera’da hizmet vermeye devam eden Emek Sahnesi, hayli değerli açılışlara, galalara ve özel gösterimlere konut sahipliği yapmış ve yapmaya da devam etmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin