Bulung Logistics, İntermodal yatırımlarına devam ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Türkiye ile Slovakya ve Avusturya ortasında iki yeni demir yolu servisi sunmaya başlayan Bulung Logistics, beklentilerin üzerinde bir sonuç aldı. Haftalık sefer sayısını karşılıklı olarak artırma kararı alan şirket, ithalat ve ihracatçıları ülkü taşıma mühletleri ve uygun navlunlar ile amaca ulaştırmaya devam ediyor. Bulung Logistics İdare Şurası Başkanı Yusuf Erkara, Türkiye ile Avusturya ve Slovakya ortasında 5,5 günde taşıma yapabildiklerini açıkladı.

Yeşil lojistik uygulamalarıyla öne çıkan Bulung Logistics, Türkiye ile Avusturya ve Slovakya ortasındaki demir yolu yatırımlarıyla intermodal servisini güçlendirdi. Şirket bu teşebbüsüyle ihracatçıların Avrupa Yeşil Mutabakat ahenk çalışmalarına katkı sağlarken, uygun navlun ve hakikat vakitte teslimat ile Türkiye’nin Avrupa ile ticaret artışına dayanak oluyor.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Halkalı – Dunajska Streda (Slovakya) ve Halkalı – Wien (Avusturya) ortasında başlayan seferlerin sayısında artışa gidildi.

Toplam taşımalarının yüzde 80’ini demir yolu ya da Ro-Ro’ya entegre intermodal taşımaların oluşturduğunu söyleyen Bulung Logistics İdare Şurası Başkanı Yusuf Erkara, yeşil lojistik vizyonları doğrultusunda intermodal servislerini daima geliştirdiklerini vurguladı. Slovakya-Türkiye ortasında ilk etapta haftalık gidiş dönüş olmak üzere karşılıklı iki sefer gerçekleştirdiklerini belirten Erkara, böylelikle Halkalı Viyana tren sınırına da bir alternatif daha oluşturduklarını söyledi.

 

Kara yoluna nazaran yüzde 10 maliyet avantajı

Demir yolu odaklı intermodal taşımaların çevresel sürdürülebilirlik açısından değerinin altını çizen Erkara, ithalat ve ihracatçıların nakliyecilik maliyetlerini optimize etmenin de mümkün olabildiğini söz etti. Birebir hatta kara yoluna nazaran yüzde 10 maliyet avantajı sunabildiklerine değinen Erkara, “Önümüzdeki periyotta Avrupa’ya nakliyat yapmanın en kolay yolu raylı sistem olacak. Yeşil Mutabakat kapsamında kara yolunda maliyetler daha da artacak.” dedi.

Avusturya ve Slovakya’da ulaştıkları noktalardan Avrupa’nın her noktasına demir yolu ya da kara yolu ile de ulaşabildiklerini vurgulayan Erkara, “Bu noktalardan Almanya, Hollanda, Belçika, Polonya, Çekya ve Macaristan’a demir yolu irtibatları var. Ekipmanlarımızı farklı vagonlara süratlice aktarıp yolumuza devam ediyoruz. Son teslimat noktalarına özmal araçlarımız ve kendi şoförlerimiz vasıtasıyla kara yoluyla ulaşıyoruz.” bilgilerini paylaştı.

 

‘Hem hudut kapılarındaki yoğunluğu aşıyoruz, hem de yeşil lojistiği teşvik ediyoruz’

Operatörlüğünü MeTrans’ın yaptığı çizgilerde tek bir seferde 36 ekipman taşıyabildiklerini ve 5,5 günlük transit müddet sunduklarını aktaran Erkara, kara yolu müşterilerini bu çizgilere yönlendirdiklerini lisana getirdi. Erkara, “Kara yolunu tercih eden müşterilerimize, yalnızca hudut kapılarındaki uzun bekleme mühletleri sebebiyle değil, yeşil ve sürdürülebilir lojistiği teşvik etmek maksadıyla da hem bu demir yolu çizgilerimizi hem de RoRo temaslı intermodal çizgilerimizi önerebiliyoruz.” dedi.

RoRo ve kara yolunu entegre ettikleri İspanya, Fransa ve Portekiz intermodal sınırında yakaladıkları muvaffakiyetten mutlu olduklarını söz eden Erkara, yeni demir yolu sınırında da birebir başarıyı yakalamayı hedeflediklerini belirtti.

Erkara, önümüzdeki devirde intermodal taşımalarını farklı çizgilerle geliştirebileceklerini, böylelikle Türkiye’nin Avrupa Yeşil Mutabakat ahenk çalışmalarına da katkılarının süreceğini kelamlarına ekledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin