Büyükçekmece 22’nci Kültür Festivali’ne buruk veda

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyükçekmece’de klâsik olarak düzenlenen ve bu yıl 22’ncisi gerçekleştirilen “İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nde” kültür ve sanatta yılın sanatkarı ödüllerinin sahibi halkın oyları ile usta sanatkarlar Binnur Kaya ve Erdal Özyağcılar oldu.

Aldığı ödül için teşekkür eden Erdal Özyağcılar,

”22’ncisi düzenlenen Büyükçekmece Sanat ve Kültür Festivali’nde bir ödül aldım. Ve bu halk oylaması ile yapılan bir ödül, çok mutlu oldum. Bu şenlik 22 yıldır yapılıyor ve Dünya Şenlikler Birliği tarafından 7 kere “Dünyanın En Uygun Şenliği “ seçilmiş. Bu hoş yerde, bu hoş tertipte bende varım, ben çok memnunum. Beni evimden aldılar, çok efendi bir hanımefendi bana eşlik etti. Sohbet ederek geldik buraya. Bu ortada tabi ki en düzgün bayan oyuncu ödülünün de Binnur Kaya’ya verilmesi beni çok memnun etti. Zira o benim çok sevdiğim sanatçı arkadaşım. Türkiye’nin yetiştirdiği az bayan sanatkarlardan biridir. İnşallah seneye pandemisiz, yangınsız bir halde devam ederiz” diye konuştu.

Mükafata layık görüldüğü için çok memnun olduğunu söyleyen ünlü oyuncu Binnur Kaya,

“Büyükçekmece Uluslar Ortası Kültür Ve Sanat Şenliği için buradayım. Çok pahalı bir mükafatı layık görmüşler. 7 defa dünyanın en düzgün şenliği seçildi, o kadar pahalı bir şenlik ki Büyükçekmece Belediyesi’nin ok büyük emekleri var. Çok şey söylemek istiyorum bu şenlikle ilgili fakat çokta uygun hissetmediğimiz vakitler, memleketimiz yanıyor ve biz yalnızca uzaktan dayanak verebiliyoruz. Yangın olan her yere bol yağmur diliyorum” dedi.

Şenliğin çok güzel gittiği sırada ülkenin ciğerlerinin yandığını söyleyen Büyükçekmece Belediye Lideri Dr. Hasan Akgün,” 22 yıllık şenlik tarihimizde ki en güç şenliği yaptık. Hem sanal hem de fiziki ortamda. Şenliğimize halk ağır talep gösterirken, şenliği gören herkes pandemi devrinde bu türlü aktifliklerin yokluğunu çektiği için sokaklara döküldü. Ancak şenlik çok hoş giderken, ülkemizin ciğerleri yanmaya başladı. Şenliğin eğlendiren-coşkulandıran kısımlarını iptal etmek zorunda kaldık. İptal etmek zorundaydık zira hepimizin morali bozuldu” diyerek konuştu.

İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin