ChatGPT 4 ile gelen yenilikler neler?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2023 yılı adeta bir yapay zeka yılı oldu. Hemen her gün yapay zeka ile ilgili yeni bir gelişmeyle karşılaşıyoruz ve her geçen gün yapay zeka marifetiyle oluşturulan içerikler ve görsellerle karşı karşıya kalıyoruz. Bu gelişmeler tüm dünyayı etkisi altına almış ve herkesi şaşırtmaya devam ediyor.

GPT-4, GPT-3’e göre birçok yönden geliştirilmiştir. İşte GPT-4’ün özellikleri ve kullanabileceğiniz bazı özellikler:

 1. Daha Büyük Veri Seti: GPT-4, daha geniş bir veri seti üzerinde eğitilmiştir, bu da daha fazla bilgiye sahip olduğu ve daha geniş bir konu yelpazesini kapsadığı anlamına gelir.
 2. Daha Doğru: GPT-4, daha doğru ve kapsamlı cevaplar verme yeteneğine sahip olup, öğrenme yeteneğinde ve genel dil becerilerinde gelişme göstermiştir.
 3. Gelişmiş Görsel Yetenekler: GPT-4, görsel bilgi işlemeye olanak tanıyan bir özellikle birlikte gelir. Bu, kullanıcının görsel materyalleri modelle paylaşmasına ve bu materyaller hakkında sorular sormasına izin verir.
 4. Daha Farklı Dil Yetenekleri: GPT-4, birçok dilde daha yüksek performans sergileyebilir, bu da onun daha geniş bir dil yelpazesinde daha etkili olabileceği anlamına gelir.
 5. Daha Uzun Konuşmalar: GPT-4 ile daha uzun ve karmaşık konuşmalar gerçekleştirebilirsiniz. Model, bir konuşma içinde daha önce belirttiği bilgileri daha iyi hatırlayabilir.
 6. Yenilikçi Uygulamalar: GPT-4’ün geliştirilmiş yetenekleri, eğitim, sanat, tasarım, programlama ve diğer birçok alanda kullanım için yeni uygulamaların oluşturulmasına olanak tanımıştır.

GPT-4 ile aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 • Metin tabanlı soru-cevap.
 • Yazılı içerik oluşturma, düzenleme ve öneri.
 • Yazılım kodu oluşturma ve hata ayıklama.
 • Görsel içerikleri analiz ederek yorumlama.
 • Çeşitli dillerde çeviri yapma.
 • Eğitim ve öğrenme materyali oluşturma.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin