Defansif sürüş eğitimi nedir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Defansif sürüş eğitimi, defanstan yani savunma yapmaktan geliyor. Yol Güvenliği ve ileri sürüş teknikleri uzmanı Yiğit Dedeoğlu, Defansif sürüşün tanımlamasını yaparken futbolda ki defansa dikkat çekiyor ve savunmanın önemini bu şekilde anlatıyor. Trafikte tabi ki bir müsabakada değiliz, ancak ne kadar iyi araç kullanırsak kullanalım diğer sürücülerin olumsuz davranışlarına, ani gelişen durumlara karşı bir savunma geliştiremezsek o kadar bir kazanın içerisine düşme ihtimalimiz fazla olacaktır. Defansif sürüş teknikleri, yalnızca diğer sürücülerin olumsuz durumlarına karşı yapılabilecek önlemleri ve öngörüleri içermez aynı zamanda yol şartları, hava durumu, yayaların ve hayvanların yaratacağı olumsuz durumlara karşı da öngörülü olarak savunma geliştirmeyi kapsar.

Defansif sürüş eğitimine kimler katılabilir?

Defansif sürüş eğitimine katılım sağlayacak kişinin sürücü ehliyetine sahip olması ve hali hazırda trafiğe çıkabiliyor olması gerekir. Hiç araç kullanmayan birinin defansif sürüş eğitimi alması mümkün olmamakla birlikte, genellikle acemi sürücülerin alması gereken eğitim gibi görünmesine karşın trafikte araç kullana herkesin alması gereken bir eğitimdir. İster 1 aydır araç kullanın, isterseniz 30 senedir araç kullanın, defansif sürüş teknikleriyle düşünme ve davranış becerilerinizi geliştirecek ve kazalardan ve olumsuz durumlardan daha uzak kalacaksınız.

Defansif sürüş eğitimi veren firmalar

Türkiye’de bulunan yetkili sürüş akademileri bu eğitimleri vermektedir. Defansif sürüş ve ileri sürüş eğitimi veren kurumlar yalnızca İstanbul şehrinde bulunmakta, kurumsal müşterilerine ülkenin farklı illerinde de hizmet vermektedirler. Defansif sürüş eğitimi alacağınız firmalar şunlardır;

  1. Türk Sürüş Akademisi
  2. Demir Bükey
  3. Autodrom
  4. Yiğit Dedeoğlu
  5. İleri Sürüş Akademisi

Defansif sürüş eğitimi içeriği nedir?

Defansif sürüş eğitim içeriği teorik ve pratik eğitim içerir. Gerçekleşen teorik eğitimle araçlar hakkında teknik bilgiler edinirken, trafikte doğru davranış şekillerini öğrenecek ve uygulama eğitimlerinde direksiyon becerilerinizle birleştirebilirsiniz.

Defansif sürüş eğitimi başta Amerika olmak üzere bir çok gelişmiş ülkede uzaktan eğitim (online) olarak da verilmektedir. Amerika’da alınan defansif sürüş eğitim sertifikası ile sürücüler kasko poliçelerinde ve benzer harcamalarda indirim kazanırken ülkemizde ilk defa online defansif sürüş eğitimi İleri Sürüş Akademisi tarafından hayata geçirilmiştir. Uzaktan defansif sürüş eğitimi ile trafikteki riskleri fark etmeyi, doğru davranış şekillerini, kaza senaryolarını ve doğru düşünce tarzını öğreneceğiniz bir eğitime katılabilirsiniz.

Defansif sürüş eğitimi fiyatları

Defansif sürüş eğitim fiyatı alacağınız kuruma göre ve katılacağınız kişi sayısına göre değişmektedir. Bireysel defansif sürüş eğitimi fiyatı 700 liradan başlayarak 1900 liraya kadar çıkmaktadır. Kurumsal ve çoklu katılımlarda fiyatlar daha da inecektir. En ekonomik seçenek olarak uzaktan eğitim defansif sürüş eğitimi almak isterseniz bunun şuanki fiyatı İleri Sürüş Akademisi e-learning platformu olan ilerisurusteknikleri.net adresinde 399,00 liradır.

Defansif sürüş eğitimi ne kadar süre geçerlidir?

Bu eğitim yılda bir tekrarlanmalı ve eğitimde öğrenilen teknikler ve bilgiler tazelenmelidir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin