DHL Express Türkiye’nin As One yelkenlisi 100. Yıl Halikarnas Kupası’nın ilk yarışında grubunda birinci oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“As One” isimli yelkenlisini ilk kez Cumhurbaşkanlığı Memleketler arası Yat Yarışları’nda 100. Yıl Halikarnas Kupası için suya indiren DHL Express Türkiye grubu, kupanın ilk yarışı olan Bodrum-Marmaris etabını kümesinde birincilikle tamamladı.

DHL Express Türkiye’nin üç yıldır ana sponsorluğunu üstlendiği Cumhurbaşkanlığı Milletlerarası Yat Yarışları’nın Muğla etabı 25 Temmuz Salı günü Bodrum’da başladı. “As One” isimli yelkenlisini ilk kere 100. Yıl Halikarnas Kupası için suya indiren DHL Express Türkiye grubu, Halikarnas 100. Yıl kupasının ilk yarışı olan Bodrum-Marmaris etabını kümesinde birincilikle tamamladı. 

DHL Express Türkiye’nin sahip olduğu “As One” yelkenlisi, IOR sınıfları için özel olarak büsbütün karbon ve titanyumdan üretilmiş safkan bir yarış teknesi olarak tanımlanıyor. DHL Express Türkiye tarafından ilk kere bu sene 100. Yıl Halikarnas Kupası için suya indirilen one tonner modelindeki “As One”ın memleketler arası tertiplerde kazandığı pek çok başarısı bulunuyor.

Cumhurbaşkanlığı Memleketler arası Yat Yarışları’nı, hem ülkemizin tanıtımına hem de deniz sporlarının gelişmesine kıymetli katkı sağlayan bir tertip olarak gördüklerini belirten DHL Express Türkiye Ticari Ünitelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selver Yıldız Küçükkoyuncu: “DHL Express Türkiye olarak 3 yıldır Cumhurbaşkanlığı Milletlerarası Yat Yarışlarının ana sponsorluğunu üstleniyoruz. Bilhassa Cumhuriyetimizin 100. yılında böylesine büyük bir tertibin içinde olmak farklı bir gurur kaynağı. Bu yılki yarışların bizim için değerli diğer bir özelliği ise şirketimize ilişkin olan ve ismini da kurum kültürümüzün mottosundan alan “As One” isimli yelkenlimizin ilk sefer bu sene suya inmiş olması. DHL Express Türkiye’nin 6 çalışanının da yarıştığı ekibimizin Halikarnas 100. Yıl kupasının ilk yarışı olan Bodrum-Marmaris etabını kümesinde birincilikle tamamlaması hepimiz için büyük memnunluk kaynağı oldu. DHL Express olarak benimsediğimiz grup birlikteliği, kadro olma ruhu, sürat, tutku üzere kurumsal değerlerimizle örtüşen Cumhurbaşkanlığı Milletlerarası Yat Yarışları’na çok kıymet veriyoruz ve kendi yelkenlimizle daha kaç muvaffakiyetler kazanmayı dilek ediyoruz” dedi.

100. Yıl Halikarnas Kupası’nda 45 grup, 450’nin üzerinde ulusal ve memleketler arası yarışçı 4 gün boyunca çaba edecek. Kazanan takımlar 30 Temmuz Pazar günü Bodrum Kalesi’nde yapılacak ödül merasiminde açıklanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin