DHL Supply Chain Türkiye 2023’ün “Kadınlar için En İyi İş Yeri” Seçildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DHL Group bünyesinde yer alan dünyanın önde gelen tedarik zinciri ve lojistik hizmetleri sağlayıcısı DHL Supply Chain Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü’nün ‘’Fırsat Eşitliği ve Bayanların Desteklenmesi’’ konusunda yaptığı değerlendirmede, Çalışan sayısı 1000’i geçen şirketler Kategorisi’nde birinci sırada yer alarak “Kadınlar İçin En Âlâ İşveren” seçildi. Konfor alanından çıkarak, kalıplarını yıkan bayanlara öncelik veren şirket, en üst seviyeden başlayan bayan çalışanların potansiyellerine değer veren eşitlikçi bir yaklaşım benimsiyor. Geçtiğimiz aylarda “Great Place to Work’’ (En Uygun İş Yeri) sertifikasını da alan DHL Supply Chain Türkiye, tüm çalışanları için en uygun çalışma ortamı sunuyor olmasının bir kere daha altını çizdi.  

 

Değerlendirme kapsamında bayan çalışanlar için cinsiyet eşitliği, bayanların şirket içinde teşvik edilerek yükselmeleri, eşit fiyat, eğitim ve süreklilik hususlarında vermiş olduğu kategorilerden tam not alan DHL Supply Chain Türkiye, toplumsal cinsiyet eşitliği faaliyetlerini DEIB (Diversity, Equity, Inclusion, Belonging) stratejisi altında yürütmeye, bunu da işe alım, eğitim, gelişim ve yetenek idaresi süreçlerindeki uygulamalar ile desteklemeye devam ediyor.

 

“Eşitlik ve Kapsayıcılık unsurlarıyla hareket ediyoruz’’

Lojistik alanında bayan yönetici ve tıpkı vakitte çalışanlarına ilham kaynağı olan DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü Buket Cox, ‘’Great Place to Work Enstitüsü tarafından seçilen ‘’Kadınlar için En Yeterli İşveren’’ listesinde ilk sırada yer almak hem benim hem de bayan çalışanlarımız için onur kaynağı. Zira tertip olarak ulaştığımız noktada aslında lojistik kesimi üzere fiziki güç gerektiren departmanların yanı sıra her kademede bayanların her işi muvaffakiyetle tamamladığını görmek memnunluk verici. Şirket olarak, bayanların ayrıntılara verdiği ehemmiyeti, çok taraflı planlama yetenekleri ile birleştirdiğimizde ortaya çıkan işlerden ilham alıyor, hizmetlerimizin geliştirilmesine de bu tarafta bedel katıyoruz. Bu başarılardan ilham alarak, DHL Supply Chain Türkiye olarak eşitlik ve kapsayıcılık unsurlarını benimsediğimiz çalışma ortamımız ve çalışanlarımıza verdiğimiz kıymetle lojistik kesimine öncülük etmeye devam edeceğiz’’ diye konuştu.

 

“Hedefimiz üzerinde bayan iş gücüne sahibiz”

Her yıl DHL küresel tarafından verilen bayan istihdam oranı maksatları olduğunu belirten Cox şunları söyledi, “2023 maksadımız olan yüzde 31 oranı üzerinde bayan iş gücüne sahibiz. Lojistik dalında bayan istihdamını arttırmak ismine işe alım süreçlerindeki uygulamalarımızdan biri de Katma Bedelli Hizmetler ünitemizde yüklü olarak bayan çalışanları tercih etmek. Bayan sürücü, RT ve Picker Operatörü istihdam ederek de bu alanı destekliyoruz. Yeni mezun gelişim programımız olan MT sürecimizde de küresel tarafından belirlenen amaçlara sahibiz ve şu an MT gelişim seyahatinde olan yeni mezunlarımızın yaklaşık yüzde 70’ini bayan yeni mezunlarımız oluşturuyor. Birebir vakitte çeşitlilik ve kapsayıcılık noktasında şirket içerisinde farkındalığın cinsiyet eşitliği için de anahtar olduğuna inanıyor, işe alım süreçlerimizde bilinçsiz ön yargıları ortadan kaldırmak ismine işe alım görüşmelerine katılan tüm düzey yöneticilerimize İşe Alımda Bilinçsiz Ön Yargılar eğitiminin tamamlanmasını zarurî tutuyoruz”

 

 

 

DHL Hakkında

DHL, lojistik kesiminin başkan global markasıdır. DHL, ulusal ve milletlerarası paket teslimatı, e-ticaret nakliye ve sipariş tahlilleri, memleketler arası ekspres, kara, hava ve deniz nakliyatından endüstriyel tedarik zinciri idaresine kadar uzanan eşsiz bir lojistik hizmetleri portföyü sunmaktadır. Dünya çapında 220’den fazla ülke ve bölgede yaklaşık 395.000 çalışanıyla DHL, insanları ve işletmeleri inançlı ve emniyetli bir biçimde birbirine bağlayarak global sürdürülebilir ticaret akışını mümkün kılmaktadır. Teknoloji, sağlık, mühendislik, üretim, güç, otomotiv ve perakende dahil olmak üzere birçok bölümden ve büyüyen pazarlara yönelik özel tahlillerle DHL, kararlı bir formda “Dünyanın lojistik şirketi” olarak konumlanmaktadır.

                            

DHL, DHL Kümenin bir parçasıdr. Küme, 2022’de 94 milyar Euro’nun üzerinde gelir elde etti. Sürdürülebilir iş uygulamaları, topluma ve etrafa olan bağlılığıyla dünyaya olumlu katkılarını sürdürmekte olan Küme, 2050 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşmayı hedeflemektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin