E-ticaret teslimat teknoloji üreten PackUpp girişimi 12 milyon TL fon talebiyle yatırım turuna çıktı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
E-ticaret teslimat teknoloji üreten PackUpp girişimi

12 milyon TL fon talebiyle yatırım çeşidine çıktı

E-ticaret firmalarına süratli teslimat ve yeni jenerasyon kargo hizmetleri sunan teknoloji teşebbüsü PackUpp, hisseye dayalı kitle fonlama sahnesine çıktı. E-ticaret teslimat süreçlerini yapay zeka, makine öğrenmesi, NLP üzere yeni kuşak teknolojilerle dijitalleştiren teşebbüs şirketi, fonbulucu platformunda başlayan yatırım çeşidinde yatırımcılardan toplamda 12 milyon TL fon talep ediyor. Hisseye dayalı kitle fonlaması mevzuatı gereği talep ettiği fon fiyatına karşılık şirket hisselerinin yüzde 2’sini yatırımcılara arz eden PackUpp, fonlama sonrası 2024 yılında İngiltere operasyonlarını başlatmayı, 2025 yılında ABD pazarına açılmayı, uzun vadede lokal ve küresel borsalara kote olmayı hedefliyor.

Bugüne kadar çıktığı üç yatırım çeşidinde 8’i kurumsal 80’i ferdî olmak üzere 88 yatırımcıdan toplamda 3,7 milyon dolar yatırım alarak güçlü bir yapı inşa eden teslimat teknolojileri teşebbüsü PackUpp Türkiye’deki son yatırım tipini başlattı. Kuruluşundan bu yana geçen 3,5 yılda 300’den fazla müşteri, 10 milyondan fazla teslimat yaparak bölümün aranan firmaları ortasına giren şirket, fonbulucu platformundaki son çeşidinde şirket hisselerinin yüzde 2’sinin arzıyla 12 milyon TL fona ulaşmayı hedefliyor. E-ticaret teslimat süreçlerini yapay zeka, makine öğrenmesi, NLP üzere yeni jenerasyon teknolojilerle dijitalleştiren PackUpp, kendi bölümünde dünyanın en güzel 10 teknoloji şirketinden biri olmayı amaçlıyor ve karbon emisyonunu minimuma düşüren optimizasyonlarıyla geleceğin sürdürülebilir teslimat ağını örüyor. 

Yatırımcılara ek bedelsiz hisse dağıtımı yapacak

Kampanya öncesi yapılan ön talep toplama sürecinde 3 bin 223 yatırımcıdan toplamda 13 milyon 574 bin 262 TL yatırım taahhüdü alan teşebbüs, yatırım çeşidinin başlama tarihi olan 2 Kasım Perşembe günü saat 10.00 prestiji ile ilk beş iş günü içerisinde EFT yahut kredi kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara yüzde 10 fazladan hisse vereceğini duyurdu. PackUpp, ön yatırım talebi oluşturarak yatırım çeşidinde en az bildirdiği ön talep meblağı kadar yatırımı kampanyanın ilk beş iş günü içerisinde yapan yatırımcılara buna ek olarak yüzde 10 bedelsiz hisse dağıtımı yapacağını da bildirdi. Teşebbüs şirketinden gelen bilgiye nazaran; fonbulucu Lead Investor Club üyeliği için ön başvurusunu tamamlayan, kampanyada ön talep bildiren ve en az 50 bin TL yatırım yapan yatırımcılar ise tüm hak ettiği bedelsiz hisselere ek olarak yüzde 2 fazladan hisse sahibi olacak. 

Türkiye’nin 81 vilayetinde hizmet vereceğiz

Şirket yapısı hakkında konuşan PackUpp Kurucu Ortağı ve CEO’su Semih Emre Özcan, “PackUpp iki yıl üst üste süratli teslimat bölümünde müşteri memnuniyetini en güzel sağlayan firma olarak dalın öncüsü oldu. Sektördeki tüm oyuncular lojistik şirketi iken biz e-ticaret kargo bölümünde hizmet veren bir teknoloji şirketiyiz. Bölümdeki tüm oyuncular ve tüm rakiplerimizden farklı olarak kendi teknolojimizi üretiyoruz ve dijital altyapımızı kullanıyoruz. Teknolojimiz sayesinde hiçbir araç satın alımı gerçekleşmeden on binlerce araç ve şoför, binlerce şube, yüzlerce depo ile platformumuzda çalışabiliyoruz. Sıfır varlık/özmal üzerine heyeti teknolojik yapımız sayesinde yurt içi ve yurt dışında yeni pazarlara sıfır maliyetle açılabiliyoruz. Kuruluşumuzun üzerinden geçen geçen 3,5 yıllık mühlet zarfında küresel ve lokal 300 müşteriye ulaştık. Bugüne kadar 10 milyondan fazla haneye girip teslimatlarımızla 10 milyon e-ticaret müşterisini memnun ettik. Kaliteli ve süratli e-ticaret teslimatı tecrübesini Türkiye’nin 81 vilayetinde yaşatmak ve en kısa müddette bin müşteriye ulaşmak istiyoruz” dedi.

Amerika, İngiltere ve Türkiye borsalarını değerlendiriyor

Yatırım tipi sonrasında atılacak adımlara ait de görüş veren Semih Emre Özcan, “Yatırımcıya verdiğimiz itimat sayesinde bugüne kadar üç yatırım cinsinde toplam 3,7 milyon dolar yatırım alarak hareket kabiliyetimizi artırdık. Artık memleketler arası büyüme amaçlarına odaklandık ve kısa vakitte unicorn olarak yatırımcılarımıza yüksek çarpanlı karlar sağlamak istiyoruz. Küresel açılımımız ve yabancı yatırımcıların dikkatini çekmek üzere Türkiye’deki son yatırım çeşidimizi düzenlemekteyiz. İngiltere’deki şirketimiz kurulmuş durumda. Stratejik partner mutabakatlarımız ve müşteri görüşmelerimiz neticelenmek üzere. 2024 yılında İngiltere operasyonlarını başlatmayı ve 2025 yılında sistem testlerimizi tamamlayarak Amerika’ya açılmayı hedefliyoruz. 3 yıllık vizyonumuzu ise küresel ve lokal borsalar olarak belirledik. Amerika’da Nasdaq ve NYSE, İngiltere’de London Stock Exchange ve Türkiye’de Borsa İstanbul’u değerlendirmekteyiz. Pazardaki önder pozisyonumuzu küresele taşımak en büyük amacımız. Bunu gerçekleştirerek ortaklarımızın yüksek çarpanlarla yarar sağlaması için bütün yeteneklerimizi kullanmaya hazırız” tabirlerini kullandı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin