Ege Hazır Yiyecek’ten Duygulandıran 100’üncü Yıl Videosu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Paketli hazır yiyecek bölümünde dünyanın önde gelen firmalardan biri olan Ege Hazır Yiyecek, Cumhuriyet’in 100’üncü yılını, “Bize Çok Yakıştın Cumhuriyet” başlıklı özel bir görüntü projesiyle kutladı.

1991 yılında kurulan ve Mezzet markasıyla Torbalı’daki çağdaş üretim tesislerinde dünyaya Türk lezzetlerini yaymanın yanı sıra, dünya mutfaklarından çeşitler de sunan Ege Hazır Yiyecek, attığı adımların temeline Cumhuriyet prensiplerini koyduğunu ve bu yolda kararlılıkla ilerlediğini de vurguluyor.

Mezzet’ in kurucuları Zuhal Çelik ve Murat Ödül “Sen Bize Çok Yakıştın Cumhuriyet” görüntüsüyle, Türk halkının çalışkanlığının ve üretkenliğinin günümüzde de ön planda olduğunu, üretime verilen kıymetle muasır medeniyetler düzeyine gelmenin mümkün olabileceğinin altını çizdiklerini söyledi. Üretimin, gelişmenin en kısa yollarından biri olduğunu, 100’üncü yaşında Cumhuriyet’in her vakit en önemli değerlerimizden ve vazgeçilmezimiz olduğunu da söz etti. 

 

ATAMIZIN İZİNDE YÜRÜYORUZ

Firma kurucularından Zuhal Çelik “ Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılında da hiç yorulmadan Ceddimizin izinde yürüyor ve geçmişin mirasını günümüze taşıyoruz. Ege Hazır Yiyecek olarak bu büyük ve kutlu bayramda, Cumhuriyet’in ışığında birliğimizi koruyarak tıpkı maksada hakikat yol almanın ehemmiyetini bir kere daha hatırlıyoruz. Cumhuriyetin ilanı ile bu topraklar potansiyelini çok daha yükseğe taşıdı, Türk halkının içindeki üretim isteğini alevlendirmiş oldu. Bugünlere bu türlü gelebildik, buna layık olabilmek için de elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Yani bu telaffuzla, Cumhuriyete bağlığımızı en içten hislerimizle tabir etmeye uğraş ettik” diye konuştu.

 

TÜRKİYE’NİN ÜRETİM GÜCÜNE DİKKAT ÇEKTİK

100’üncü yıl görüntüsünde Türkiye’nin üretim gücüne dikkat çekmek istediklerini belirten Çelik, “Üretmek son derece değerli. Mezzet’ in üretim konusundaki duruşu, Türk ve dünya mutfağının en lezzetli çeşitlerini, en yüksek kalite standartlarını benimseyip uygulayarak üretip, beğeniye sunmaya odaklanıyor. Üretimin her kademesinde titizlikle çalışıyoruz ve yerli girdileri kullanmaya ihtimam gösteriyoruz. Bu, eserlerimizde tazelik ve lezzet açısından fark yaratmamıza yardımcı oluyor. Ayrıyeten, besin güvenliği ve sürdürülebilirlik hususlarına da büyük kıymet veriyoruz. Mezzet olarak üretim sürecinde kaliteyi ve tazeliği müdafaa uğraşı içindeyiz ve bunun farkını her bir eserimizde hissettirmek gayemiz. Bu, üretime bakışımızın temelini oluşturuyor diyebiliriz” sözlerini kullandı.

 

CUMHURİYETİN TEMEL BEDELLERİNİ ÖNE ÇIKARDIK

Videoda, farklı meslek kümelerine ve çeşitliliğe vurgu yapıldığını kaydeden Firma kurucularından Murat Ödül, Cumhuriyetin, toplumun her kısmının üretime iştirakini desteklediğini öne çıkarmak istediklerini lisana getirdi.

Ödül şunları söyledi: “Bu vurguyu yaparak Cumhuriyetin temel bedellerinin altını bir defa daha çizmeyi amaçladık. Mezzet olarak, bu yaklaşımı iş yapış biçimimizin merkezine koymayı sürdürüyoruz. İş süreçlerimizde, farklı yeteneklere ve bakış açılarına sahip insanların bir ortaya gelmesini teşvik ediyoruz. Bu, yaratıcılığımızı artırıyor, iş ahlakımızı pekiştiriyor ve topluma daha fazla katkı sağlama yolunda bize ilham veriyor. Çeşitlilik ve farklılık, Mezzet’ in kimliğinin bir modülü. Yemek kültürünün ve mutfağımızın ülkemizin en büyük birleştirici güçlerinden olduğu yadsınamaz bir gerçek. Bu sebeple içinde bulunduğumuz kesim, farklı fikirlerde bile olsa her kesitten ailenin konutuna girebilmeyi ve hayatlarını bir halde kolaylaştırabilmenin bir yolunu bulmamıza ön ayak oluyor. Farklı hanelerde ortak nokta olabilmek bizim için en büyük gurur ve başarılardan biri. Çalışmalarımızı, bu başarıyı devam ettirip artırabilmek üzerine geliştirmeye devam ediyoruz”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin