EÜ Eczacılık Fakültesi öğrencileri uluslararası arenada Ege’yi temsil ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslarasılaşma alanında öncü çalışmalara imza atan Ege Üniversitesinde, akademisyenlerin yanı sıra öğrenciler de dünya ölçeğinde hizmet veren kurumlarda görev alıyor. Tam akredite araştırma üniversitesi olan Ege Üniversitesi uluslararası alanlarda adından söz ettirmeye devam ediyor.

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri Egemen Güven ve Hazal Kudal, 1949 yılında kurulan, dünyada 92 ülkeden yaklaşık 500 bin eczacılık öğrencisinin ve mezunun üye olduğu “The International Pharmaceutical Students’ Federation’a (IPSF)” üye olarak seçildi. Egemen Güven çeviri komitesinde, Hazal Kudal ise medya komitesinde yer aldı.

Öğrencilerin başarısından duyduğu memnuniyeti dile getiren Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hande Gürer Orhan, “IPSF, dünya çapında 500 binden fazla eczacılık öğrencisini ve mezunlarını temsil eden uluslararası, kar amacı gütmeyen bir şemsiye kuruluştur. Halk sağlığı kampanyaları, eczacılık eğitimi ve işgücü geliştirme konularında araştırmalar yapmak, uluslararası ve bölgesel etkinlikler düzenlemek ve eczacılık eğitimi ile öğrenci değişim programları konusunda destek olmak ve haber bülteni yayımlamak gibi faaliyet alanları da bulunan böylesine büyük bir organizasyonda Fakültemiz öğrencilerinin görev alması bizleri gururlandırıyor ve çok mutlu ediyor. Öğrencilerimizin bu başarısını Üniversitemizin öğrenci odaklılık ve uluslararasılaşma vizyonuna ulaşmak adına attığı adımlardan biri olarak görüyor ve onlarla gurur duyuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle öğrencilerimizi tebrik ediyor, kendilerine fakültemizi, üniversitemizi ve ülkemizi temsil edecekleri görevlerinde başarılar diliyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin