Eyes of Solar 9,5 milyon TL fon talebiyle ikinci kez kitle fonlama sahnesinde

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Eyes of Solar 9,5 milyon TL fon talebiyle

ikinci kere kitle fonlama sahnesinde

 

EHBA Teknoloji elektrik ve bilgi tabanı altyapısına muhtaçlık kalmadan çalışan, en uzak noktalarda bile aydınlatma, irtibat ve güvenlik sistemi sağlayarak afet durumlarındaki sorunlara de tahlil sunan Eyes of Solar projesiyle ikinci kere hisseye dayalı kitle fonlama sahnesine çıktı. İGA kurum içi teşebbüsü olan EHBA Teknoloji; fonbulucu platformunda 23 Aralık 2023’e kadar devam etmesi planlanan yatırım çeşidinde şirket hisselerinin yüzde 10’nun yatırımcılara arzıyla Eyes of Solar ve yan eserlerini yurt içi ve yurt dışı pazarlarda yaygınlaştırmak için 9,5 milyon TL fona ulaşmayı hedefliyor. 

İGA kurum içi teşebbüsü olan EHBA Teknoloji; solar paneli sayesinde elektrik gücünün ulaştırılamadığı alanlarda bile sıkıntısızca çalışabilen güneş gücü tabanlı akıllı güvenlik sistemi Eyes of Solar projesiyle fonbulucu platformunda hisseye dayalı kitle fonlama çeşidini başlattı. Eyes of Solar, Mart 2023’te tekrar fonbulucu’daki ilk yatırım çeşidinde 1,8 milyon TL fon gayesine saniyeler içerisinde ulaşarak Türkiye kitle fonlama tarihinde en süratli fonlanan kampanya unvanını elde etmişti. Tıpkı gün içerisinde 1,8 milyon TL fon talebine karşılık 21 milyon TL’den fazla fon toplayan Eyes of Solar, yeni yatırım çeşidinde şirket hisselerinin yüzde 10’nun yatırımcılara arzıyla 9,5 milyon TL fon talep ediyor. 23 Aralık’a kadar devam etmesi planlanan yatırım çeşidi ferdî ve kurumsal tüm yatırımcıların iştirakine açıkken, belirlenen asgarî yatırım meblağı 500 TL. 

Bedelsiz hisse dağıtımı yapılacak

Girişim şirketinden gelen bilgiye nazaran; yatırım çeşidinin başlama tarihi olan 23 Kasım 2023 Perşembe günü saat 10.00 prestiji ile ilk 10 iş günü içerisinde EFT yahut kredi kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %10 fazladan hisse verilecek. Cins öncesi ön talep bildirerek yatırım cinsinin ilk beş gün içerisinde en az bildirdiği ön talep fiyatı kadar yatırım yapan yatırımcılar ise buna ek olarak %20 bedelsiz hisse alacak. Ayrıyeten İstanbul Havalimanında İGA HUB – Eyes of Solar Ormanı ismiyle oluşturulacak ormanda yatırım cinsine en az 2 bin TL yatırımla katılan yatırımcılar ismine fidan dikimi yapılacak.

“Pazara giriş basamağı için hazırız”

Yatırım çeşidi hakkında konuşan EHBA Teknoloji Kurucusu ve Genel Müdür Hakan Bayram, “İlk yatırım kampanyamıza gelen yoğun talep sonrası muvaffakiyetle tamamladığımız süreç sonucunda, Eyes of Solar ve yan eserlerimizi de hayat geçirmek için kolları sıvadık. Pazarın derinlemesine tahlili sonucu ortaya çıkan yan eserlerimizle teknik manada eser yelpazemizi oluşturduk. Geldiğimiz noktada yatırımcılarımızdan ilk çeşitte aldığımız can suyu niteliğindeki yatırım ile verdiğimiz tüm vaatleri gerçekleştirmenin haklı gururu içerisindeyiz. Eserlerimizin pazara giriş etabı için muhtaçlık duyduğu ihtiyaçlarını karşılamak ismine Eyes of Solar II isimli yatırım çeşidi kampanyamızı hayata geçirmiş bulunuyoruz. Bu tıbbın akabinde tüm eserlerimizin pazara açılmasına odaklanacağız ve satış odaklı idare sürecine geçeceğiz. İlk maksadımız satış gayelerimizi gerçekleştirerek yıl sonu cirosunda amaçladığımız seviyeyi yakalamak. Orta vadede şirket değerlememizin artışıyla birlikte başta kurumsal teşebbüs sermayedarları olmak üzere öbür güç şirketleri ile de gerekli temasları sağlamak ve mega cap şirketlerin vazgeçilmez paydaşı olmayı hedefliyoruz” sözlerini kullandı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin