Fibabanka’dan Sektörde İlk: Tüm Çalışanlara Veri Okuryazarlığı Tazminatı Hakkı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sektörün genç ve dinamik bankası Fibabanka, bilgiye dayalı karar alma kültürünü yerleştirmek ve data okuryazarlığını geliştirmek için Banka içinde başlattığı ve tüm çalışanlarını kapsayan data okuryazarlığı tazminatı yan hakkı ile dalında bir prensip imza atıyor.

Fibabanka, dinamik ve vizyoner yapısıyla dalında birincilerin öncüsü olmaya devam ediyor. Banka, bilgi okur yazarlığına verdiği değerle tüm çalışanlarının gelişimini destekleyecek bilgi okuryazarlığı tazminatını hayata geçirdi. 

Teknoloji dönüşümünü 2019 yılında başlatan Fibabanka’nın, ‘Veri Dönüşüm’ projesinin yanı sıra yenilen altyapısı ve İK tertibindeki yapılanmasıyla bilgi yönetişim süreçleri sürat kazanmıştı. Bu kapsamda, bilgi yönetilebilir ve son kullanıcılar tarafından kullanılabilir hale getirilerek, bilgiye erişimi kolaylaştırmak ve kolaylaştırmak amaçlandı. Böylelikle Fibabanka’da data okuryazarlığının altyapısı oluşturularak kurum içi eğitimlerle desteklendi ve bir yan hak olarak tüm çalışanlara tanındı. 

Geleceğin teknolojilerine şimdiden yatırım yaparak, Fibabanka çalışanlarının bilgiye kolay erişebileceğinin, eriştiği bilgiyi anlamlandırabileceğinin ve bunu kullanırken Bankaya bedel katabileceğinin altını çizen Fibabanka İnsan Kaynakları Yöneticisi Yavuz Çelik, şöyle konuştu: “Fibabanka’da, dijitalleşmeyi tüm süreçlerinin eksenine alan bir çalışan tecrübesi kültürümüz var. Bu kapsamda, çalışanlarımızın yetkinliklerini geliştirebilmeleri, geleceğe daha hazır olabilmeleri için eğitim programlarımızla onları devamlı destekliyoruz. Bu yaklaşımla; dataya dayalı karar alma kültürünü yerleştirmek ve bilgi okuryazarlığını geliştirmek için, Özyeğin Üniversitesi iş birliği ile çalışan eğitimlerimizi artırdık ve Mayıs 2023’te bilgi okuryazarlığı tazminatı imtihanı yaptık. İmtihanı muvaffakiyet ile geçen çalışanlarımıza Haziran 2023 prestijiyle ‘Veri Okuryazarlığı Tazminatı’ yan hakkını sağladık. Bu eğitimlerimiz, yalnızca bilgi gruplarını değil; muhasebe, insan kaynakları, irtibat, satış, pazarlama üzere tüm ekipleri kapsıyor. Böylelikle her çalışanımızın bu bakış açısını kazanarak kurum kültürümüze entegre olmalarını hedefliyoruz. Umuyorum ki, bu eğitimlerle bilgi okuryazarlığına sahip çalışanlarımızın sayısı artmaya devam edecek.”

 

Fibabanka Hakkında:

Fiba Kümesi bünyesine 27 Aralık 2010 tarihinde katılan Fibabanka, ‘Anlarız süratle, çözeriz hızla’ yaklaşımı ve müşterilerinin ayağına giden banka anlayışıyla hizmet vermektedir. Fibabanka, müşterilerinin hayatına paha katarak, dijital teknolojilerine yaptığı yatırımlarla, müşteri tecrübesini mükemmelleştirmeye odaklanmaktadır. Süratli ve kolay bankacılık tahlillerini Fibabanka Taşınabilir ve İnternet Bankacılığı kanalları, 444 88 88 Telefon Bankacılığı, fibabanka.com.tr ve şubeleri aracılığıyla ulaştıran Fibabanka, her geçen gün geliştirdiği farklı bölümlerdeki iş iştirakleri ile de birçok noktada finansal tahliller sunmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin