GAGİAD’dan TEMA’ya 10 bin fidan bağışı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) yakın vakitte çıkan yangınlar sebebiyle, bölgenin yine ağaçlandırılması için TEMA Vakfı’nın başlatmış olduğu “Yaşamı Tekrar Yeşerteceğiz” kampanyasına 10 bin adet fidan bağışında bulundu.

GAGİAD İdare Konseyi Başkanı Cihan Koçer, Türkiye’nin farklı yerlerinde meydana gelen orman yangınları sebebiyle TEMA Vakfı’nın başlattığı “ Ömrü Yine Yeşerteceğiz” kampanyasına GAGİAD ailesi olarak 10 bin adet fidan bağışında bulunduklarını açıkladı.

Hususa ait açıklamalarda bulunan GAGİAD Başkanı Cihan Koçer, “GAGİAD olarak “Yeşil Bir Dünya İçin Bizde Varız” temasıyla gerçekleştirdiğimiz bağış kampanyasında yanan ormanlarımızı eski haline kavuşturmak, kırmızı alevleri tekrar yeşile döndürmek ve gelecek kuşaklara daha yeşil bir ülke bırakmak hedefiyle TEMA Vakfı’na 10 bin adet fidan bağışında bulunduk. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok gereksinimimiz olduğu bu günlerde, el ele verirsek umudu da hayatı da tekrar yeşerteceğiz” dedi.

Koçer, “Bizler kıymetlerine bağlı, gücümüzle, uğraşımızla, emeğimizle, hatta yeri geldiğinde kendi kanımız ve canımızla geleceğini inşa eden bir milletiz. Verdiğimiz her güçlü gayrette birlik ve bütünlüğümüzü koruyor, kenetlenerek yaralarımızı bir arada sarıyoruz. Bu kapsamda GAGİAD Ailesi olarak; gerek Covid-19 gayretinde sağlık çalışanlarımızı ve kamuya bulunduğumuz dayanaklarla, gerek çeşitli vilayetlerde meydana gelen sarsıntı felaketlerinde yaptığımız yardımlarda olduğu üzere yangın çabamızda de hayatı ve orman alanlarımızın yeşillendirilmesi için taşın altına elimizi koymaktan çekinmiyoruz. Bizler bu ülke için faydalı olacak her projede varız ve kentimiz için her vakit var olacağız” şeklinde konuştu.

Dernek olarak yeşile duydukları hürmet ve sürdürülebilir hayattan bahseden GAGİAD İdare Şurası Lideri Koçer, “Bilindiği üzere yeryüzündeki ömrün sürekliliği açısından epey kıymetli olan ormanlarımız gelecek jenerasyonlara yaşanabilecek bir dünya bırakabileceğimiz en değerli kaynaklardan birisidir. Sürdürülebilir bir geleceğe ve doğal yaşama katkı sunmayı kendine misyon edinen derneğimiz; 1997 yılında Gaziantep’e yeşil alan kazandırmak üzere 123 bin 300 metre kare alan üzerine kurulan, içinde 14 bin ağaç barındıran GAGİAD Hatıra Ormanı-1’den sonra, yakın vakitte 100 bin metre kare alan üzerine konseyi GAGİAD Hatıra Ormanı-2’nin açılış merasimini gerçekleştirdi. Bundan sonra da hem kentimizi hem de ülkemizi yeşillendirmeye devam edecek, toprağımızı, ağaçlarımızı ve tabiatımızı müdafaaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Koçer, “Orman yangınlarında ömürlerini yitiren vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, ülkemizde bir daha bu türlü felaketlerin yaşanmamasını temenni ediyorum” sözlerine yer verdi.

İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin