Güçlü büyümesini sürdüren Aydem Yenilenebilir Enerji  ilk 9 ayda kurulu gücünü 1.168 MW’a yükseltti  

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güçlü büyümesini sürdüren Aydem Yenilenebilir Enerji

 ilk 9 ayda heyeti gücünü 1.168 MW’a yükseltti

 

Sadece yenilenebilir kaynaklardan güç üreten Türkiye’nin en büyük heyeti güce sahip şirketi Aydem Yenilenebilir Güç, 2023 yılının ilk 9 ayında gerçekleştirdiği yatırım ataklarıyla şurası gücünü 1.168 MW’a ulaştırdı.  Güçlü ve istikrarlı bir biçimde büyüyen Aydem Yenilenebilir Güç, 2 milyar 867 milyon 406 bin TL faiz, amortisman ve vergi öncesi kârlılık (FAVÖK) elde ederek, varlık büyüklüğünü de 36 milyar 639 milyon 655 bin TL’ye taşıdı. 

Aydem Enerji’nin, yenilenebilir güç üretimi alanında faaliyet gösteren şirketi Aydem Yenilenebilir Güç, katma bedel odaklı yatırımlarıyla 2023 yılında da güçlü büyümesini sürdürüyor. 

Yılın her çeyreğinde istikrarlı bir performans ortaya koyan Aydem Yenilenebilir Enerji’nin başarısı finansal sonuçlara da yansıdı.

Serdar Marangoz: “Kurulu gücümüzü yüzde 14,5 artırdık.”

 

2023 yılı 9 ay sonuçlarını pahalandıran Aydem Yenilenebilir Güç Genel Müdürü Serdar Marangoz, şunları söyledi: “Yılın ilk 9 ayında devreye aldığımız hibrit GES ve rüzgâr kapasite artışı yatırımlarımız ile üretimimiz hızlandı. Şubat ayında Türkiye’nin en büyük hibrit GES yatırımının yanı sıra Haziran ayında 9 ve Ağustos ayında 2 adet olmak üzere her biri 6 MW gücünde Türkiye’nin en büyük mor kanatlı türbinlerini de Uşak’ta devreye aldık. Yatırım atılımlarımız sonucu yılın ilk 9 ayında şurası gücümüzü yüzde 14,5 artırarak, portföyümüzün toplam şurası gücünü 1.168 MW’a çıkardık. Toplam aktiflerimizi de yılın ilk yarısında 36 milyar 639 milyon 655 bin TL’ye taşıdık. Santrallerimizde koruduğumuz %99,6 emreamadelik düzeyimizin yanı sıra faal portföy idaremiz ile birlikte yılın ilk 9 ayında FAVÖK’te, 2 milyar 867 milyon 406 bin TL’ye ulaştık. Söke ve Uşak’ta toplamda 48 MW şurası güce sahip türbinlerimizi kısa vakitte devreye alacak ve yatırım planımız çerçevesinde konseyi gücümüzü istikrarlı halde artırmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin