ING, Hubs ağını Türkiye’de bir uzmanlık merkezi açarak genişletiyor 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
ING, Hubs ağını Türkiye’de bir uzmanlık merkezi açarak genişletiyor 

ING, Hubs ağını İstanbul’da pozisyonlanmak üzere Türkiye’de bir uzmanlık merkezi açarak genişletiyor. Teknopark’ta yer alan ING Hubs Türkiye, bankaya dünya çapında yazılım ve bilgi analitiği hizmetleri sağlayacak. Bu merkez, ING’nin önder bir dijital Avrupa bankası olarak pozisyonunu güçlendirme ve müşterilerine üstün bir tecrübe sunma istikametindeki stratejik amacının bir modülü. ING, Türkiye’deki pozisyonunu yeni yetenekleri bu merkeze çekmek için kullanmayı ve bu doğrultuda data bilimcileri, data analistleri, bilgi mühendisleri ve yazılımcıları işe almayı hedefliyor. 2024 yılı sonuna kadar yaklaşık 100 yeni çalışanın merkezde istihdam edilmesi bekleniyor.

ING Hubs Küresel Başkanı Justyna Kesler şunları söyledi: “Türkiye’de yeni bir merkez açmaktan ötürü büyük memnunluk duyuyoruz. ING ağına büsbütün otomatize edilmiş hizmetler sunmak için ölçeğimizi ve uzmanlığımızı kullanmak istiyoruz. Hubs merkezlerimiz, dünya çapında ING’ye değerli teknoloji ve operasyonel uzmanlık katıyor. Çevik temelimizi destekleyerek uzmanlığı paylaşmamıza ve kapasiteyi çok daha esnek bir biçimde kullanmamıza imkan tanıyor.”

ING Hubs Türkiye’ye, son olarak ING Türkiye Bilgi Analitikleri Yöneticiliği misyonunu yürüten Emre Danacı liderlik edecek.  Emre Danacı, uzun yıllara dayanan mesleğinde strateji ve BT alanlarında çeşitli roller üstlendi ve kredi riski analitiği alanında da uygulama ve liderlik tecrübesine sahip.

ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “ING Hubs Türkiye, hem küresel seviyede teknoloji ve analitik alanındaki yetenek havuzu pozisyonumuzu güçlendirecek, hem de yeteneklere ülkemizde küresel iş tecrübesi fırsatı ve yeni istihdam imkanları sunacak. Dijital liderlik amacıyla ilerleyen ve dijital dönüşümde insan kaynağına yatırımı önceliklendiren bir kurum olarak, bu merkezin Türkiye’de açılması bizim için gurur verici. Bu merkez, ülkemizde geliştirilen eser ve tahlilleri dünyaya ihraç ederek ING’nin dijital dönüşümüne katkı sunacak. ING Hubs Türkiye’nin gurur duyacağımız muvaffakiyet öykülerine vesile olacağına inanıyorum” diye aktardı.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin