ING Türkiye 2023 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ING Türkiye 2023 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

Yatırımlarını sürdüren ING Türkiye, 156 milyar TL etkin büyüklüğe ulaştı 

ING Türkiye, 2023 yılının üçüncü çeyreğine yönelik konsolide finansal sonuçlarını açıkladı. Sermaye yeterlilik oranı %16.9 olarak gerçekleşen ve konsolide faal toplamı 156 milyar TL olan ING Türkiye, bu periyotta 81.8 milyar TL’si nakdî olmak üzere iktisada toplam 96.6 milyar TL meblağında kredi büyüklüğü ile kaynak sağladı. ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Cumhuriyetimizin 100. yılında iktisada ve gerçek bölüme katkıda bulunmayı önceliklendirerek ülkemizle birlikte büyümeyi sürdürdük. Bu devirde ayrıyeten Türkiye’deki varlığımızı yeni yatırımlarla güçlendirdik ve bu sene faaliyete geçirdiğimiz ING Teknoloji şirketinden sonra Ankara’da yeni bir merkez ofisi açtık. Cumhuriyetin yeni yüzyılında da ülkemizin dijital ve sürdürülebilirlik dönüşümüne katkıda bulunmaya, ülke iktisadını desteklemeye devam etmeyi hedefliyoruz” dedi.  

Türkiye’nin önder dijital kurumu olma vizyonuyla faaliyet gösteren ING Türkiye, 2023 yılının üçüncü çeyreğine dair konsolide finansal sonuçlarını açıkladı. Bu devirde konsolide etkin toplamı 156 milyar TL olan ING Türkiye’nin sermaye yeterlilik oranı da %16.9 düzeyinde gerçekleşti ve net kârı ise 1.6 milyar TL oldu. Toplam özkaynakları 14.6 milyar TL olan ve toplam mevduatları 104.3 milyar TL’ye ulaşan ING Türkiye’nin ülke iktisadına sağladığı kredi takviyesi de 81.8 milyar TL’si nakdî olmak üzere, toplam 96.6 milyar TL olarak gerçekleşti.

Alper Gökgöz: “Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında da ülke iktisadını desteklemeye devam edeceğiz.”

Cumhuriyetin 100. yılı ve üçüncü çeyrekle ilgili değerlendirmelerde bulunan ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Cumhuriyetimizin 100. yılında ülke iktisadına ve gerçek dala katkıda bulunmayı önceliklendirerek ülkemizle birlikte büyümeyi sürdürdük. Bu kapsamda, bu çeyrekte finansal tablolarımızda sağlam bir performans sergileyerek, yıl sonuna nazaran mevduatta yüzde 56, etkin büyüklüğümüzde ise yüzde 45 oranında artış kaydettik. Ayrıyeten, ülke iktisadına sağladığımız kredi dayanağını yıl sonuna nazaran yüzde 20 oranında artırdık. Cumhuriyetin yeni yüzyılında ülkemizin ve bölümümüzün birçok muvaffakiyet öyküsüne imza atacağına inanıyoruz. ING olarak biz de bugüne kadar olduğu üzere, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da ülkemizin dijital ve sürdürülebilirlik dönüşümüne katkıda bulunmaya, ülke iktisadını desteklemeye devam etmeyi hedefliyoruz” dedi. 

“ING olarak Türkiye’deki varlığımızı yeni yatırımlarla daha da güçlendirdik.”

Ülke iktisadına katkılarının yanı sıra ING’nin Türkiye’deki varlığını yeni yatırımlarla güçlendirmeye devam ettiklerini aktaran Gökgöz “Bu sene ING Teknoloji şirketini hayata geçirerek, dijital liderlik yolumuzda değerli bir adım atmıştık. Yatırımlarımıza bir yenisini daha ekleyerek başkentimiz Ankara’da yeni bir merkez ofisi açtık. Bu ofisimiz İstanbul ve Kahramanmaraş ofislerine ek olarak üçüncü bir merkez olarak konumlanacak ve Ankara’daki genç yetenekler ile genel müdürlük gruplarımızı büyütme imkanı sağlayacak. Ankara ofisimizi önümüzdeki periyotta daha da büyüteceğiz” tabirlerini kullandı.

“Ticari ve KOBİ bankacılığında müşterilerimizi gereksinim duydukları her noktada desteklemekte kararlıyız”

Ekonominin merkezinde yer alan KOBİ’leri desteklemeyi sürdürdüklerini vurgulayan Gökgöz, “Ticari ve KOBİ bankacılığında müşterilerimizi yenilikçi tahlillerle ve avantajlı finansman fırsatlarıyla desteklemekte kararlıyız. Bu kapsamda, ING KOBİ Anında Kredi ile tüm şahıs işletmelerine, ING Taşınabilir ve İnternet Bankacılığı üzerinden diledikleri yer ve vakitte avantajlı faiz oranlarıyla kredi imkanı sunuyoruz. Ayrıyeten, KOBİ ve şahıs işletmelerine dijital kanallar üzerinden ING KOBİ Süratli POS’a başvurma kolaylığı sağlıyoruz. Bu doğrultuda, ING Türkiye olarak hukuksal TL kredi hacmimizi yılın ilk 9 ayında yaklaşık %50’ye yakın büyütmekten ötürü memnunuz. İşletmeleri finansal olarak desteklerken, bir yandan da finansal sağlık alanında farkındalığın artırılmasını amaçlıyoruz. Bu kapsamda, KOBİ’lerin yararlanabilecekleri bir bilgi kaynağı yaratmak gayesiyle “ING KOBİ Blog” sayfasını hayata geçirdik” dedi.  

ING Türkiye, toplumsal yatırımlarında sarsıntı bölgesini önceliklendirmeye devam etti. 

Ekonomiye dayanağını sürdüren ING Türkiye, tıpkı vakitte toplumsal yatırımlarında zelzele bölgesini önceliklendirmeye devam etti.  ING Türkiye, Habitat Derneği ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) iş birliği ile gerçekleştirilen, ilkokul ve ortaokul öğretmenlerinin dijital okuryazarlık maharetleri edinmelerini hedefleyen Dijital Öğretmenler projesinin yeni devri 1000 öğretmenle başladı. Müracaatlarda zelzele bölgesinde yer alan ve zelzeleden etkilenen öğretmenlere öncelik tanındı. Birebir vakitte, toplumsal cinsiyet eşitliğini de önceliklendiren ING Türkiye, çalışma hayatına orta veren bayanların tekrar iş hayatına dönmelerini sağlayacak çalışmalara imza atan YenidenBiz Derneği’nin “100. Yılda 1000 Kadın” projesine dayanak verdi. Proje kapsamında yer alan “Yeniden Başla” programı ile sarsıntıdan etkilenen bayanların hakikat iş fırsatları ile buluşturulması ve iş arayış süreçlerinde desteklenmesi amaçlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin