ING Türkiye’den YenidenBiz Derneği’nin “100. Yılda 1000 Kadın” projesine destek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Toplumsal cinsiyet eşitliğini toplumsal yatırımlarının ana odaklarından biri olarak konumlandıran ve iş hayatında bayanın güçlendirilmesine katkıda bulunmayı hedefleyen ING Türkiye, çalışma hayatına orta veren bayanların yine iş hayatına dönmelerini sağlayacak çalışmalara imza atan YenidenBiz Derneği’nin “100. Yılda 1000 Kadın” projesine takviye verdi. Proje kapsamında yer alan “Yeniden Başla” programı ile zelzeleden etkilenen bayanların gerçek iş fırsatları ile buluşturulması ve iş arayış süreçlerinde desteklenmesi de amaçlanıyor.

Toplumsal cinsiyet eşitliğini toplumsal yatırımlarının ana odaklarından biri olarak konumlandıran ve iş hayatında bayanın güçlendirilmesine katkıda bulunmayı hedefleyen ING Türkiye, çalışma hayatına çeşitli sebeplerle orta veren bayanların tekrar iş hayatına dönmelerini sağlayacak çalışmalara imza atan YenidenBiz Derneği’nin “100. Yılda 1000 Kadın” projesine dayanak verdi. 

ING’nin program kıymet ortağı olarak dayanak sağladığı ve Cumhuriyet’in 100. Yılında 1000 Kadın’ın güçlenmesi ve yetkinliklerini artırmasına dayanak olmak üzere planlanan proje kapsamında, iş hayatına çeşitli sebeplerle orta vermiş yahut vermek zorunda kalmış eğitimli ve tecrübeli bayanlar tekrar iş hayatına hazırlanıyor. Proje,  İstihdam Fırsatları, Eğitim ve Gelişim Programları, Mentorluk, Kurumlarla Buluşmalar, Yine Staj, Mülakat Koçluğu ve YenidenBiz Flex üzere farklı programlardan oluşuyor.

“Yeniden Başla” Sarsıntı Takviye Programı ile sarsıntıdan etkilenen bayanlara özel destek

Proje kapsamında yer alan “Yeniden Başla” programı ile 11 vilayetimizde yaşanan sarsıntıdan etkilenen bayanların yanlışsız iş fırsatları ile buluşturulması ve iş arayış süreçlerinde desteklenmesi amaçlanıyor.  Program çerçevesinde zelzeleden etkilenen bayanlara, Mentorluk, Eğitimler, İş Arama Dayanak Programı, Bölgesel Buluşmalar ve iş birlikleri fırsatları sunuluyor. Toplumsal yatırımlarında ülkemizin yaşadığı zelzele felaketi sonrası bölgenin tekrar ayağa kalkmasına odaklanan ING Türkiye, bu kapsamda “100. Yılda 1000 Kadın” projesine sağladığı takviye ile birebir vakitte sarsıntıdan etkilenen bayanların iş bulma süreçlerine de katkıda bulunmayı hedefliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin