İnternette en çok haber siteleri ve video içerikleri görüntüleniyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen yılın son 3 ayında AB’de 16-74 yaş arası kişilerin online mecralarda nasıl zaman geçirdiğiyle ilgili elde edilen bilgilere göre, internet kullananların yüzde 75’i çevrimiçi haber sitelerini, gazete ve haber dergilerini okudu. Kişilerin yüzde 74’ü ise internet üzerinden yayınlanan TV veya videoları izledi.

Eurostat (Avrupa İstatistik Ofisi) verilerinden alınan bilgilere göre, ülkelere göre internette nasıl zaman geçirdiğimiz belli oldu. Böylelikle geçen yılın son 3 ayında AB’de 16-74 yaş arası kişilerin internette nasıl zaman geçirdiği tespit edilirken, internet kullananların yüzde 75’inin haber sitelerinde gezinirken, gazete ve haber dergileri okuduğu saptandı. Yüzde 74’lük bir kısım ise internet üzerinden yayınlanan TV veya videoları izlerken, yüzde 61’i müzik dinledi, yüzde 34’ün ise oyun oynadığı veya indirdiği gözlendi. Ülke olarak bakıldığında TV veya video izleyenlerin yüzde 95 ile en çok Finlandiya ve Malta’da olduğu kaydedilirken, Türkiye’de bu oranın yüzde 74’ten fazla olduğu görüldü. Türkiye’de online oyun oynayanların oranı ise yüzde 36’dan fazla çıktı.

Medya takip merkezi Ajans Press, internet ile alakalı medyaya yansıyan haber adetlerini inceledi. Gerçekleştirilen medya araştırmasına göre 2020 yılı başından itibaren konuyla alakalı basına 254 bin 941 haber yansıdığı tespit edildi. Çevrimiçi oyunlarla ilgili 475 haber çıkarken, Türkiye’de video, dizi ve film izleme platformlarının da oldukça konuşulduğu görüldü.

İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin