İstanbul Üniversitesi açıkladı! Dersler yüzyüze mi?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Üniversitesi, 2021-2022 yılı Eğitim ve Öğretim yılında ön lisans, lisans ve lisansüstü programların nasıl yürütüleceği konusuna ilişkin alınan kararları açıkladı.

Buna göre üniversite bünyesinde tüm öğretimlerde, teorik ve uygulamaları dersler yüz yüze eğitim modeliyle yapılacak, derslerin yapısına, öğrenci sayılarına ve akademik birimlerin kararları doğrultusunda müfredatta yer alan derslerin AKTS toplamının en az %20, en çok %40’ı kapsayacak şekilde dijital öğrenme ve uzaktan eğitim yöntemi (hibrit) kullanılabilecek.

Ders materyallerinin ve ders kayıtlarının videoları İstanbul Üniversitesi Öğrenme Yönetim sistemine kayıt edilmesi devam edecek. Teorik ve uygulamaları derslerin vize, final ve bütünleme sınavları yüz yüze yapılacak.

Öğrencilerin kampüslere girişi HES kodları sorgulanarak yapılacak olup, aşı kartları istenecektir. Kampüse girmek için öğrencilerin en az 15 gün önce 2.doz aşılarını yaptırmış olmaları beklenirken, alternatif olarak en geç 72 saat önce alınmış negatif sonuçlu PCR testini ibraz etmeleri istenecek.

Üniversite tarafından alınan kararların tamamına ve ilgili duyuruya ulaşmak için tıklayın.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin