Kırıkkale’de masabaşı deprem tatbikatı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında Kırıkkale’deki ana tahlil ortaklarının misyon ve sorumluluklarını test etmek hedefiyle İl Afet ve Acil Durum İdare Merkezi’nde masa başı zelzele tatbikatı gerçekleştirildi.

Kırıkkale İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünde gerçekleştirilen tatbikat, Vali Yardımcısı Ömer Ulu başkanlığında, Lokal Seviye Çalışma Kümesi Operasyon Planlarının Ana Tahlil Ortağı olan Uyum Şurası üyelerinin iştiraki ile İl Afet ve Acil Durum İdare Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Merkez üssü Keskin ilçesi olan 5,6 büyüklüğünde bir zelzele meydana geldiği öngörülerek, tatbikat icra edildi. Tatbikatta; tüm kurum ve kuruluşların tıpkı sistem üzerinden haberleşmesine ve süreçleri yönetmesine imkan sağlayan Afet İdaresi Karar Takviye Sistemi (AYDES) kullanıldı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mahmut Coşkun, yaptığı açıklamada, “İl afet müdahale planı içerisinde yer alan, 26 mahallî seviye çalışma kümesi planlarından sorumlu ana ve takviye tahlil ortaklarımızın misyon ve sorumluluklarını, çalışma kümelerinin öteki çalışma kümeleriyle olan bağlantılarını güçlendirmesini sağlamak, afet ve acil durumlara müdahale süreçlerini, faal ve tesirli müdahale için gerekli olan çalışma küme teşkilini ekipman ve insan kaynakları kapasitesini görerek, muhtaçlık duyulabilecek kapasiteyi ve sistemin çalışmasında meydana gelebilecek eksiklikleri tespit etmektir” tabirini kullandı.

İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin