Mercedes-Benz TruckStore, lojistik sektörüne güven, araçlara değer veriyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mercedes-Benz Türk’ün 2. el araç markası TruckStore’un bu yılın ilk beş aylık devrinde de muvaffakiyet ivmesini sürdürdüğünü belirten Mercedes-Benz Türk 2. El Kamyon ve Otobüs Satış Yöneticisi Didem Özensel, “Öncelikli amacımız müşterilerimizin sürdürülebilir bir çalışma modeli yaratabilmesidir. TruckStore’da müşterilerimiz için her vakit ‘Al Kazan Sat Kazan’ prensibi ile alım ve satım süreçleri gerçekleştiriyoruz” dedi.

Mercedes-Benz Türk’ün 2. El araç markası TruckStore, varlıklı araç portföyü ve kaliteli hizmet anlayışının yanı sıra tüm süreçleri tek çatı altında gerçekleştirme imkanı sunarak fark yaratmaya devam ediyor. 2009 yılından beri yürüttüğü çalışmalarla lojistik kesiminde en emniyetli iş ortaklarından biri olan şirket, bu yılın ilk beş aylık periyodunda de başarı ivmesini artırmaya devam etti. Mercedes-Benz Türk 2. El Kamyon ve Otobüs Satış Direktörü Didem Özensel, “Şirketimiz bünyesinde müşterilerimize sunduğumuz kredi, sigorta, 2. el satış imkanı ve lojistikteki yükü hafifleten takas alım ile onların gereksinimlerine tek noktadan tahlil sağlıyoruz. Öncelikli amacımız müşterilerimizin sürdürülebilir bir çalışma modeli yaratabilmesidir. TruckStore’da müşterilerimiz için her vakit ‘Al Kazan Sat Kazan’ prensibi ile alım ve satım süreçleri gerçekleştiriyoruz” dedi. 

TruckStore Küme Müdürü Barış Sever ise şu açıklamalarda bulundu: “Pazarın en kıymetli mevzuları ortasında yer alan finansmana erişimde yaşanan sorunlara Mercedes-Benz Kamyon Finansman ile tahlil üretiyoruz. 24 aya kadar terzi yolu finansman sağladığımız müşterilerimiz için bugüne kadar birçok farklı finansman modeli ürettik. Bundan sonraki devirlerde de ödeme istikrarlarını müşterilerimizin gereksinimlerine nazaran ayarlamaya ve her müşterimiz için özel tahliller üretmeye uğraş edeceğiz. TruckStore vasıtası ile sattığımız araçların yüzde 80’i Mercedes-Benz Kamyon Finansman tarafından finanse edildi. Geriye kalan satışların yüzde 20’si ağırlıklı olarak peşin, alt takaslı gerçekleşirken, çok küçük bir kısmı bankalar üzerinden finanse edildi. Müşterilerimize krediye ulaşma noktasında çok büyük avantajlar sağlıyoruz.”

Sektörde yaşanan talep artışı hakkında da değerlendirmelerde bulunan Barış Sever, şunları söyledi: “Kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlanması nedeniyle bilhassa inşaat, hafriyat çekici ve kamyonlarına yönelik talep daha da arttı. Bu nedenle kelam konusu araçlar yatırım ögesi olmaya devam ediyor. 2023 başından itibaren inşaat araçlarının 2. el pazarındaki fiyat artışı yüzde 85 düzeyinde gerçekleşirken, 2. el çekici fiyatları ise yüzde 50 civarında yükseldi.”

Tüm süreçler tek bir çatı altında gerçekleştiriliyor

Mercedes-Benz Türk’ün sıfır ağır ticari araç pazarında müşterilerine gösterdiği yaklaşımı ve sunduğu yüksek hizmet kalitesini 2. el pazarında da sunan TruckStore, yalın ve süratli bir biçimde, bir iş günü içerisinde alım, satım, kredilendirme ve sigortalama üzere tüm süreçleri tek bir çatı altında gerçekleştirme imkanı sunuyor. TruckStore üzerinden araç satın almak isteyen müşteriler, Mercedes-Benz marka kamyonların yanı sıra farklı marka ve farklı üst yapılara sahip kamyonlara ulaşma talihine da sahip oluyorlar. Bu sayede gereksinimlerine en uygun aracı rahatlıkla bulabilen müşteriler, tüm süreçlerini TruckStore teminatı altında gerçekleştirebiliyorlar.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin