Mersin, Kumkuyu’da kanalizasyon sorunu çözüldü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MESKİ, Mersin’in tatil bölgelerinden biri olan ve yaz aylarında nüfusu artan Kumkuyu Mahallesinin (Tırtar) altyapı meselesini tahlile kavuşturdu. Atık suların dünya standartlarında arıtıldığı ve tabiata deşarjının sağlandığı çalışma ile Kumkuyu sakinleri artık altyapı sorunu yaşamayacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya nazaran, Mersin Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Faziletli ilçesi Kumkuyu Mahallesi 2. Kademe Kanalizasyon İnşaatı imalatı çalışmalarını tamamladı. Tamamlanan kanalizasyon sınırları Limonlu-Kumkuyu Atıksu Arıtma Tesisine entegre edilerek, atık sular dünya standartlarında arıtılıyor ve tabiata deşarjı sağlanıyor.

Proje kapsamında, bin 477 metre kanalizasyon kollektör sınırı, 3 bin 320 metre kanalizasyon şebeke sınırı, kollektör ve şebeke çizgisinde toplam 140 adet muayene bacası, 465 metre parsel çizgisi ile 93 adet parsel bacası ve 1 adet hazır paket terfi istasyonu imalatı yapıldı. Çalışmaların tamamlanmasıyla bilhassa yaz mevsiminde artan nüfusla yaşanacak mümkün meselelerin önüne geçilerek, Kumkuyu Mahallesinin atık su sorunu ortadan kaldırıldı.

“Sokaklarımızda, caddelerimizde koku yayılmayacak”

Kumkuyu Mahallesi Muhtarı Kadir Ünlü, uzun yıllardır yaşadıkları sıkıntıların çözülmesinden duydukları memnuniyeti lisana getirerek, “Büyükşehir Belediyemize müracaatımızı yaptık. Liderimiz da kanalizasyon ihalesine çıktı ve kanalizasyon çalışmamız bitti. Abonelikler de başladı. Sokaklarımızda, caddelerimizde koku yayılmayacak, tertemiz olacak. Liderime çok teşekkür ediyorum mahalle halkım ve şahsım adına” dedi.

İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin