Mumlar Seda Fettahoğlu için yandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi Fuayesi’nde düzenlenen bir merasimle, kısa bir vakit evvel hayatını yitiren Seda Fettahoğlu anıldı. Sanatçı dostları ve ailesi, Fettahoğlu ile vedalaştı. Anılara göz yaşları eşlik etti.

Sunuculuğunu Tolga Yeter’in yaptığı, 17 Ekim 2023 Salı günü Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’ndeki düzenlenen anma merasiminde; sanatkarın ailesi, dostları ve Kent Tiyatroları sanatkarları kelam aldılar. Seda Fettahoğlu ile nasıl tanıştıklarını, dostluklarını anlattılar, anılarını paylaştılar.

Anma merasimine; Genel Sanat Direktörü Ayşegül İşsever, Genel Sanat Direktörü Yardımcıları Can Başak ve Emrah Özertem’in yanı sıra sanatkarın ailesi ve Kent Tiyatroları sanatkarları katıldılar.

 

“Seda Bu Meskenin Kızı Oldu”

Törende kelam alan Genel Sanat Direktörü Ayşegül İşsever:

“Hepimizin başı sağ olsun. Bize çok yakın bir insanın kaybı çok üzücü. Ben Seda’yı ilk sefer Numan.net’te izledim. Kocaman gülümsemesi, gücüyle çok hoş buldum, kendisini kutladım.

Seda bu konutun kızı oldu. Birçok oyuncu gelir sarfiyat lakin konutun kızı olmayı çok az insan hak eder. Bu anma o yüzden kaçınılmazdı. Onu burdan uğurlayamamak ağır geldi. Hayat ona çok ağır gelmiş. Çok üzgünüm bu ağır kayba. Çok özel bir insanı kaybettik. Elini tutamamışız. Yattığı yer incitmesin. Buluşmak üzere diyorum,” dedi.

 

“Bize En Yakın Olduğu Vakitte Bile Çığlığını Duyamadık”

Sanatçının ailesi ismine kelam alan Ayşe Tolga:

“Bizim ailemizin en küçüğü, sevinç dolu bir kızdı. İstanbul’a geldiğinden beri çok yakındık. Bize en yakın olduğu vakitte bile çığlığını duyamadık.

Tam manasıyla bir sanatçıydı. Ailesi ismine bu merasimi düzenleyen herkese, Kent Tiyatroları’na teşekkür ediyoruz,” dedi.

Konuşanlar, Seda Fettahoğlu’nun kimseyi kırmadığını, hiç öfkelenmediğini, her vakit sevinçli biri olduğunu, sorunun değil tahlilin bir kesimi olmaya çaba ettiğini ve herkesin hayatını güzelleştirmek için inanılmaz bir uğraş gösterdiğini söz ettiler. Çocukluk arkadaşı, tıpkı sahneyi paylaştığı arkadaşları, ailesi, her anıda Seda’nın her vakit optimist ve sevecen tutumundan bahsettiler.

İBB Kent Tiyatrosu geleneği üzere, Seda Fettahoğlu’nun ebedî seyahatini temsilen yaktığımız mumu; rol arkadaşı Özge Kırdı, esasın üzerindeki yerine yerleştirdi.

Tören, sanatkarların hatıra defterine duygu ve niyetlerini yazmalarıyla sona erdi.

 

SEDA FETTAHOĞLU KİMDİR?

1979 yılında dünyaya gelen Seda Fettahoğlu, Trabzon Anadolu Lisesi’ni 1997 yılında bitirdi. Akabinde Bilkent Üniversitesi Tiyatro Kısmı’nı tamamlayarak 2002’de buradan mezun oldu. İngilizce bilen Seda Fettahoğlu, mesleği boyunca İstanbul Kent Tiyatroları’nda birçok oyunda rol almıştır.

 

Şehir Tiyatroları’nda Rol Aldığı Oyunlar

Midas’ın Kulakları

Küçük Nasrettin

Ferhad İle Şirin

Kırmızı Pazartesi

Numan Nokta Net

Bakhalar

İşgal Altındaki Masallar

Mefisto

Düş Oyuncakları

Trafik Canavarını Gördünüz Mü?

Ceza Kanunu

Sokak Kedileri

Oyun

Surname 2010

Mutfak Söyleşileri

Keloğlan

12. Gece

 

Sinema, Tv

“Çatı Katı”, “Sihirli Annem”, “Dolunay”, “Savcının Karısı”, “Koçum Benim”, “Yalan Dünya”, “Çocuklar Duymasın”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin