Orman yangınlarına karşı özel önlem

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Malatya’da çıkması mümkün orman yangınlarının önlenmesi, çıkan orman yangınlarına en kısa müddette müdahale edilebilmesi ve en az ziyanla söndürülebilmesi ile ilgili ek önlemlerin görüşüldüğü toplantı düzenlendi.

Türkiye’de birçok vilayette çıkan ve ziyanlara yol açan yangınlardan sonra Malatya’da tedbirler alınıp, orman yangınları çıkmaması konusunda toplantı düzenlendi.

Valilik Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Vali Aydın Baruş, İl Jandarma Kumandanı Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Orman İşletme Müdürü Yakup Kalaylı, Tabiat Muhafaza ve Ulusal Parklar 15. Bölge Müdürü Ahmet Çörtük ile Etraf ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

İlgili kurum ve kuruluşlar ortasındaki uyumun ve işbirliğinin etkinleştirilebilmesi gayesiyle düzenlenen Orman Yangınları İle Gayret Kurulu Toplantısı, özel etraf muhafaza bölgelerinde alınacak önlemler görüşülerek başladı.

Gelecek günlerde oluşabilecek inanılmaz hava halleri nedeni ile mevsimsel yahut insani faktörlere dayalı olarak orman yangınlarının artabileceği kıymetlendirilerek, ileride telafisi mümkün olmayacak tehditlere maruz bırakılmaması için özel etraf muhafaza bölgeleri ve doğal sit alanlarında denetimsiz orman alanlarına giriş çıkışların Orman Genel Müdürlüğü ve öbür kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli bir halde yaz dönemi mühletince yasaklanarak gerekli önlemlerin alınmasına karar verildi.

Ormanlarda denetimlerinin yapılması, orman alanlarında müsaadesiz olarak kurulan çadır ve kamp alanlarının tecrit edilerek kaldırılması mevzularının değerlendirildiği toplantı, karşılıklı görüş alış veriş ile sona erdi.

İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin