PETRONAS Madeni Yağlar, EMEA Bölgesinde Gelişmiş Performansa İmza Atmak Üzere Stratejik Liderlik Ekibinde Değişime Gitti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PETRONAS Madeni Yağlar (PLI), 1 Eylül 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere EMEA bölgesi liderlik takımını stratejik olarak tekrar yapılandırdı. Yapılan değişiklikler, müşteri odaklı iş modelindeki gelişimin gerisinden geldi ve şirketin EMEA bölgesindeki pazar dinamiklerine ve müşteri gereksinimlerine süratli bir biçimde cevap verme yeteneğini artırmak için tasarlandı.

 

Yeni model, Orta ve Kuzey Avrupa İş Ünitesi Başkanı Bart Janssen, İberya İş Ünitesi Yöneticisi Luca Gabella, İtalya ve Afrika İş Ünitesi Yöneticisi Ciro Lupo ve Türkiye ve Orta Doğu İş Ünitesi Yöneticisi Burak Işıldak tarafından yönetilecek olan dört farklı iş ünitesinden oluşuyor. Bu iş üniteleri, iş modelinin sürdürülebilirliğini sağlamak için temel finansal göstergelerle birlikte PLI’ın stratejik gündemi ve ticari sonuçlarını yönlendirme sorumluluğuna sahip olacak.

 

Yeni atamaların yanı sıra Jose Eliseo Abascal Di Giulio, departmanlar ortası ve içindeki etkileşimi daha da geliştirmek ve uçtan uca müşteri tecrübesi sağlamak üzere Pazarlama, Müşteri Hizmetleri ve Müşteri Harikalığı fonksiyonlarını içerecek biçimde yine düzenlenen EMEA bölgesi pazarlama tertibinin liderliğini üstlenecek.

 

İş Ünitesi Yöneticileri, Nisan 2023’te atanan EMEA Bölge Yöneticisi Giuseppe Pedretti’ye bağlı olacak.

 

Giuseppe Pedretti, yeni liderlik yapısına dair şunları söyledi: “Yeni liderlik yapımız altında EMEA bölgesinde sanayi çevikliği ve müşteri odaklılık konusunda bir sonraki adımı atacak kabiliyete sahibiz. Bu dönüşüm, lokal operasyonlarımızı güçlendirerek grupların rekabet ortamında yollarını daha kolay bulmalarını ve müşterilerimize, iş ortaklarımıza, distribütörlerimize ve öteki paydaşlarımıza, birlikte eşsiz bir kıymet sunmalarını sağlıyor.” 

Giuseppe Pedretti, EMEA Bölgesi Yönetici Direktörü

1 Nisan 2023 tarihinden geçerli olmak üzere Giuseppe Pedretti EMEA Bölgesi Yönetici Yöneticisi olarak atandı. Giuseppe, daha evvel PLI’da Ticari İşlerden Sorumlu Başkan olarak kıymetli bir tecrübenin yanı sıra, FMCG biçimi ticari harikalık uygulamalarını PLI’ya dahil eden başkan olarak haklı bir üne sahip. Bu, şirketin ana büyüme kanallarına yönelik üst seviye ve uzun vadeli büyüme stratejisi açısından büyük ehemmiyet taşıyor ve bilhassa Çin (İpek Yolu), İtalya (Cavour), Brezilya (Strada) ve başkaları için pazara giriş yollarını açıyor. Giuseppe, Mart 2020’den bu yana Asya Bölge Genel Müdürü olarak üstlendiği son misyonunda PLI’nın Çin, Hindistan ve Malezya üzere yıldız pazarlarındaki ticari iş büyümesini ve operasyonlarını büyük bir muvaffakiyetle yönetti. Giuseppe, EMEA bölgesindeki sorumluluklarına ek olarak Arexons iş ünitesinin sorumluluğunu da üstleniyor.

Luca Gabella, İberya İş Ünitesi Başkanı

Avrupa ve Latin Amerika’da bankacılıktan otomotive, gaz ve akaryakıttan FMCG’ye kadar çeşitli kesimlerde farklı maharetlerde uzmanlaşan 20 yıllık tecrübeye sahip Luca Gabella, kısa bir müddet evvel PLI’nin stratejik gündemini ve ticari sonuçlarını yönlendirmekten sorumlu olarak İberya İş Ünitesi Başkanı olarak atandı. Luca strateji, operasyon idaresi, bütçeleme, lojistik, perakende, dağıtım, maliyet idaresi, insan gelişimi ve koçluk, iş süreçleri idaresi ve denetimi mevzularında uzmanlaşmıştır. Rotadan pazara tasarım ve dağıtım ağı optimizasyonu bahislerinde geniş tecrübeye sahiptir.

Bart Janssen, Orta ve Kuzey Avrupa’dan ve İhracattan Sorumlu İş Ünitesi Yöneticisi

İşin büyümesini hızlandırmak için faal dönüşüm, ticari operasyonların ve tertiplerin tasarlanması ve yürütülmesinde başarılı bir başkan olarak 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Bart, Orta ve Kuzey Avrupa’dan ve İhracattan Sorumlu İş Ünitesi Yöneticisi olarak Fransa, İngiltere, Almanya, Benelüks, Avusturya, Polonya, Baltıklar, Doğu Avrupa, Balkanlar ve Orta Asya için gündemi ve ticari sonuçları yönlendirmekten sorumlu olacak.

Janssen’in ticari stratejiler oluşturma, tedarik zincirlerinin optimizasyonu, operasyonel yeteneklerin geliştirilmesi, tertip yapılarının tekrar tasarlanması, organizasyonel aktifliği artırma, maliyetleri optimize etme ve işletme sermayesini güzelleştirme hünerleri yıllar boyunca takdir edildi ve bu da ona yeni misyonunda ilerleme sağlayacak tecrübesi kazandırdı. Janssen, Tilburg, Hollanda’dan Ekonometri ve Operasyonel Araştırma alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Mesleği boyunca 30’dan fazla ülkede ve 5 kıtada yaşamış ve çalışmıştır.

BURAK IŞILDAK, Türkiye ve Orta Doğu İş Ünitesi Başkanı

Madeni yağ dalında 24 yıllık tecrübeye sahip olan Işıldak, 1998 yılından bu yana PLI’da çalışıyor. Başlangıçta Türkiye ve Orta Doğu’daki satışları yönetti ve bölgenin pazar müdürü oldu. Artık ise İş Ünitesi Başkanı olarak bölgeye liderlik ediyor, yeni satış stratejilerini uyguluyor ve kapsamlı pazar bilgisiyle PLI’ın Türkiye ve Orta Doğu’daki büyümesine kıymetli katkılarda bulunuyor.

Jose E. Abascal Di Giulio, EMEA Bölgesi Pazarlama, Ticari Harikalık ve Müşteri Hizmetleri Başkanı

Giulio, mesleği boyunca Global Pazarlama ve Müşteri Harikalığı, Pazar Yönlendirme ve Satış Verimliliği hususlarında güçlü bir tutku geliştirdi. Elde ettiği harika sonuçlar ve geçmişteki kanıtlanmış performansıyla, çok sayıda kuruluşun iş maksatlarına ulaşmasına yardımcı oldu. Daha evvel PLI ASIA’da Pazarlama ve Ticari Harikalık Başkanı olan Giulio, yeni yapılanmada EMEA bölgesinde vazife üstlendi. Bu yeni misyonunda Giulio, Petronas’ı tercih edilen iş ortağı olarak pozisyonlandırmak için ticari teşebbüslerin tasarlanmasına, geliştirilmesine ve uygulanmasına liderlik etmek üzere EMEA için eksiksiz bir müşteri ve ticari tertip kurmaktan sorumlu olarak.

PETRONAS Madeni Yağlar Hakkında:

PETRONAS Madeni Yağlar (Petronas Lubricants International), Malezya’nın ulusal petrol şirketi Petronas’ın küresel madeni yağ üretim ve pazarlama iş koludur. 2008 yılında kurulan ve kökleri 1912 yılına kadar dayanan PETRONAS Lubricants International, global çapta 80’den fazla pazarda yüksek kaliteli otomotiv ve endüstriyel madeni yağ eserleri üretmekte ve pazarlamaktadır. Merkezi Kuala Lumpur’da bulunan PETRONAS Madeni Yağlar, 27 ülkede 30’un üzerinde pazarlama ofisine sahipken, 1993 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Şu anda ilk 10 ortasında yer alan PETRONAS Lubricants International (PETRONAS Madeni Yağlar), dünyanın önde gelen madeni yağ şirketlerinden biri olarak pozisyonunu korumak için agresif bir iş büyüme stratejisi yürütüyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin