Prometeon Türkiye, Barsan Global Lojistik ile iş birliği yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Prometeon Türkiye ve Barsan Küresel Lojistik, yeni bir mutabakata imza attı. Barsan Küresel Lojistik’in filosundaki araçların lastik idaresini üstlenen Prometeon Türkiye,
 Pro Services tahlil ailesiyle de verimli ve sürdürülebilir tahliller sunacak. 

Dünyanın endüstriyel lastik odaklı tek şirketi Prometeon Tyre Group, Türkiye’de filo iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. Prometeon Türkiye, bu kapsamda 1982’den beri hizmet veren ve ABD’den Çin’e, Avrupa’dan Asya’ya yaklaşık 54 ülkede, 100’den fazla merkeziyle entegre lojistik hizmet alanında başkan olan Barsan Küresel Lojistik ile güçlerini birleştirdi. Lojistik hizmeti verdiği ülkelerin toplam GSMH’si, dünya iktisadının %87,07’sini oluşturan Barsan Küresel Lojistik ile uzun yıllardır gümrükleme ve lojistik alanlarında birlikte çalışan Prometeon Türkiye, yeni süreçte dünyanın kabul ettiği en düzgün ve gelişmiş araç markalarından oluşan farklı nitelikteki araçlarının lastik idaresi ile iş birliğini pekiştirecek.  

İş birliği kapsamında Barsan Küresel Lojistik’in kurucusu Kamil Barlın, İdare Heyeti Başkanı Cengiz Çaptuğ ve Gebze Bölge Genel Müdürü Orçun Konaklı, Prometeon Türkiye Kocaeli fabrikasını ziyaret etti ve Ar-Ge Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarete Prometeon Türkiye, AFME, Rusya, CIS Bölge CEO’su Gökçe Şenocak, Prometeon Türkiye Fabrika Yöneticisi Bahadır Özer, Ülke Satış Müdürü Uğur Aydın ve İş Geliştirme Müdürü Prensip Bor konut sahipliği yaptı. 

“Barsan olarak Prometeon Türkiye’den profesyonel bir lastik idaresi hizmeti alacağız”

Gerçekleştirilen uzun soluklu mutabakat sayesinde, Barsanın Prometeon Türkiye’den profesyonel lastik idaresi hizmeti alacağını lisana getiren Barsan Küresel Lojistik İdare Konseyi Başkanı Cengiz Çaptuğ şunları kaydetti; “Barsan Küresel Lojistik olarak bilhassa Avrupa’da yoğunluklu hizmet veriyoruz. Prometeon Türkiye ile kapsamlı kontratımız sayesinde, kara nakliyesi operasyonlarımızda kiralama modelinin sağladığı maliyet avantajından yararlanacağız. Günlük operasyonlarındaki süreçlerde de lastik idaresini profesyonelleştirerek kıymetli ölçüde vakit tasarruf sağlayacağımıza ve yüksek verimlilik elde edeceğimize inanıyoruz.” 

“Lastiklerimizle birlikte sağladığımız tahlillerle, eksiksiz hizmet sunuyoruz”

Barsan Küresel Lojistik ile güçlerini birleştirmekten memnuniyet duyduklarını belirten Prometeon Türkiye AFME, Rusya ve CIS Bölge CEO’su Gökçe Şenocak; “Barsan Küresel Lojistik, Prometeon Tyre Group’un yüksek kilometre performansına ve düşük yakıt tüketimine sahip en yeni eser kümesi 02 Serisi’ni tercih etti. Yenilikçi teknolojiler ve Prometeon mühendisliği ile ürettiğimiz lastiklerimiz ile birlikte Pro Services tahlil ailemizden de faydalanacak olan Barsan Küresel Lojistik’e tam hizmet sunmaktan memnunluk duyuyoruz. Barsan ile imzaladığımız muahede sayesinde, Barsan’ın operasyonel maliyetlerini azaltırken kaynaklarını verimli kullanmalarını sağlayacak ve tüm operasyonlarını kolaylaştıracağız.”

Barsan Küresel Lojistik’in araçları Prometeon Türkiye’ye emanet

İmzalanan mukavele kapsamında Prometeon Türkiye, dört yıl boyunca Barsan Küresel Lojistik’in yurt içi ve yurt dışı operasyonlarında hizmet veren ağır vasıta araçlarının lastik idaresini üstlendi. İki şirket ortasındaki kilometre başı maliyetlendirme muahedesi ile Barsan Küresel Lojistik, çekici ve treyler olmak üzere toplam 1383 aracı için profesyonel bir lastik idaresi alacak. 

Prometeon Türkiye şirketin tüm yeni ve kaplama lastiklerinden sorumlu olacak. “Pro Services” tahlil ailesi kapsamında tüm Türkiye ve Avrupa’da yol yardımı hizmeti Pro Time, lastiklerin kayıt altına alınarak sistemli denetimleri, stok idaresi üzere aksiyonları içeren hizmeti Pro Maintenance ve tüm çalışmaların şeffaf bir halde takibinin yapılabildiği dijital lastik idaresi uygulaması Pro Check, Barsan’ın faydalanacağı hizmetler ortasında yer alacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin