Salda Gölü’nde bayram tatili yoğunluğu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Burdur’un Yeşilova ilçesindeki ‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak anılan Salda Gölü’ne Kurban Bayramı tatilinde yerli ve yabancı turistler akın etti.

Burdur’un Yeşilova ilçesindeki turkuaz rengi suyu ve beyaz kumsalıyla görenleri hayran bırakan Salda Gölü şu günlerde ziyaretçi yoğunluğu yaşıyor. Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinden ve bilhassa tipler aracılığı ile Rusya’dan gelen ziyaretçilerini ağırlayan Salda Gölü’nün Beyaz Adalar kısmında yasak olduğu için göle giremeyen vatandaşlar Tabiat Parkı kısmında göle girerek serinleme imkanı buluyor. NASA’nın Mars’taki Jezero Krateri ile misal mineral oluşumuna ve jeolojik yapıya sahip olduğunu açıklaması ile Dünya’da gündem haline gelen Salda Gölü’nde yerli ve yabancı turistler doğal hoşluğu yakından görme fırsatı buluyor. Göl kıyısında gezip, bol bol fotoğraf çektiren, toplumsal medyada paylaşan ve gölün keyfiyi yaşayan yerli ve yabancı turistler, Kurban Bayramı tatilinde Salda Gölü’nü tercih ederek tatilin tadını çıkardı.

“İnsanlar gücünü atıyor”

Salda Gölü’ne girerek gölün keyfini çıkaran tatilcilerden Memiş Ceylan “İkinci gelişim buraya. Bu sefer ailem ile birlikte geldim. Hoş, kusursuz bir yer. Günü birlik geldik. Bayram ortası kaçamak yapalım dedik. Kalabalık olması da farklı bir hoş. Beşerler gücünü atıyor. Bayram gerilimini atsın” dedi.

Afyonkarahisar’dan gelen Turukhan Topçuoğlu da birinci kere geldiğini tabir ederek Salda Gölü’nü çok hoş bulduğunu lisana getirerek, “Gayet hoş bulduk. Bayram için daha kalabalık diyorlardı lakin hoş bulduk” diye konuştu.

İstanbul’dan gelen Birkan Erten ise Salda Gölü’nü merak ettiği için ziyaret ettiğini söz etti.

“Biz deniz çocuğuyuz ancak beğenilen ve eğlenceli geçiyor”

Bayram tatili boyunca Salda Gölü’nde olacağını söyleyen Murat Akıllı, “Salda Gölü’ne birinci sefer geldim. Anlattıkları kadar var. Çok hoş, değişik kumu, suyu. Biz deniz çocuğuyuz lakin güzel ve eğlenceli geçiyor. Bayram tatilinde buradayız” diye konuştu.

“Bayram tatilinde vakit geçirmek için hoş bir yer”

Denizli’den gelen Seyfettin Kaya ise yüzüne kil sürerek “İlk defa geliyorum. Valla çok hoş burası. Herkese tavsiye ediyorum. Yüzümüze de şifalı dediler o yüzden kil sürdük” dedi.

Denizli’den birinci sefer gelen Feyzullah Kaya ise hoş bir yer olduğunu lisana getirerek bayram tatilinde hoş vakit geçirmek için güzel bir yer olduğuna dikkat çekti.

İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin