Sanatseverler Bodrum Loft’da bir araya geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin açık hava heykel parkı Loft Arka Sculptville, Bodrum Loft’da sanatseverleri bir ortaya getirdi.

Bodrum’da çağdaş köy ömrünün oluşturulduğu ve geçen yaz tatilcileri ağırlamaya başlayan Bodrum Loft, mimarisiyle sanatı tıpkı çatı altında buluşturuyor. 19 Temmuz 2021 Pazartesi günü Akfen Holding İdare Heyeti Lideri Hamdi Akın’ın konut sahipliğinde, Bodrum Loft – Sevil Dolmacı Arka Gallery işbirliğiyle Türkiye’de birinci kez hayata geçirildiği belirtilen açık hava heykel parkı ‘Loft Arka Sculptville’ projesinin açılış davetine iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri katıldı.

Aktifliğin kokteyl kısmında konuklara LoftElia Restaurant’ın Şefi Yılmaz Öztürk’ün Ege ve Akdeniz lezzetleriyle harmanladığı atıştırmalıklar da sunuldu. Bodrum Loft’un deniz görünümünde tabiat ile iç içe Türk ve milletlerarası 11 sanatkara ilişkin enstalasyon, heykel ve neon işlerden oluşan 21 farklı yapıtın konumlandırıldığı stant, Eylül ayı sonuna kadar ziyaret edilebilecek.

QR kodla sanat keşfi

Loft Arka Sculptville’de Kolombiyalı sanatçı Rafael Gomezbarros’un alternatif materyallerle ürettiği ve toplumsal bildiriler içeren karınca enstalasyonları ‘House Taken’ Türkiye’de birinci kere sergilendiği belirtildi. Güney Koreli heykeltraş Seo Yang Deok’un Meditation serisinin bir yapıtı Capri’de, ikincisi Mayfair Sculpture Trail’de üçüncüsü ise Loft Arka Scuptville’de yer alıyor.

Heykeltıraş Ozan Oganer’in Alice Mükemmeller Diyarında serisinin bir devamı niteliğindeki heykel enstalasyonu Bodrum Loft için özel konumlandırılırken, genç sanatkarlar Yasin Uysallar ve Beğenilen Can Köroğlu, kendilerine mahsus tarzları ve Türk heykeline kattıkları çağdaş yorumla sanat tutkunlarının beğenisini kazanıyor.

Stant ayrıyeten Genco Gülan, Bahadır Çolak ve Fırat Engin üzere Türk heykeltıraşların yanı sıra Alea Pınar Du Pre, Haluk Akakçe, Ruby Anemic üzere memleketler arası manada beğeniyle takip edilen isimlerin yapıtlarına de mesken sahipliği yapıyor.

Eylül ayı sonuna kadar sergilenecek yapıtları sanatseverler isterlerse QR kodları ile rotaya bağlanabilerek, dilerse ise rehber eşliğinde gezerek tabiat ve sanatın birlikteliğini keşfe çıkabilecek. Bodrum’da Göltürkbükü ile Torba ortasındaki Cennet Koyu’na komşu bölgede yer alan, çatısı altında otelin yanı sıra birçok restoran markalarını bulunduran Bodrum Loft’da sanat aktiflikleri yaz boyunca devam edeceği belirtildi.

İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin