Şehirlerarası otobüs işletmecileri, ATO’da bir araya geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Ticaret Odası (ATO) İdare Konseyi Lider Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, şehirlerarası otobüs işletme sahipleri ve yöneticilerinin, dernek kurmak ve sektörel hususları istişare etmek maksadıyla Ankara Ticaret Odası mesken sahipliğinde gerçekleştirdiği toplantıya katıldı.

ATO Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantının açılışında konuşan ATO İdare Heyeti Lider Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, şehirlerarası otobüs işletmelerinin Ankara Ticaret Odası’nda, 57 No’lu Seyahat Acentesi, Motorlu Kara Taşıtları Kiralama, Kentler Ortası Yolcu Nakliyeciliği Meslek Komitesince temsil edildiğini belirterek başladığı konuşmasında, geçmişten günümüze karayolunun vazgeçilmez bir nakliyecilik olduğunu söyledi. Karayolunun her vakit kullanılmaya devam edeceğini belirten Yılmaz, “Toplam 68 bin km karayoluna sahip bir ülke olarak şehirlerarası otobüs firmalarının sektörel problemlerini ciddiye alma mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

Salgınla uğraşta getirilen seyahat kısıtlamaları ve yüzde 50 kapasite sınırlaması nedeniyle şehirlerarası otobüs firmalarının süreçten etkilendiğine dikkat çeken Yılmaz, pandemi nedeniyle yüzde 60 oranında iş kaybı yaşayan şehirlerarası otobüs işletmecilerinin güçlü bir dayanağa muhtaçlığı olduğunu söyledi. Yılmaz, “Pandeminin tüm olumsuz tesirlerine rağmen coğrafyanın tam kalbi sayılan bir kentte yaşıyoruz. Çarçabuk pek çok destinasyona ulaşabilecek bir kent olarak otobüs işletmecileri için merkez konumundayız” dedi.

Toplantıda kelam alan ATO 57 No’lu Seyahat Acentesi, Motorlu Kara Taşıtları Kiralama, Şehirlerarası Yolcu Nakliyatı Meslek Komitesi Meclis Üyesi Mustafa İnhisarı ise “Kendi işimize sahip çıktığımız sürece varlığımızı sağlam bir biçimde koruyabiliriz. Yüksek temsilci gücüne sahip bir bölüm olarak birlik içerisinde bir arada hareket etmemiz gerekiyor” açıklamasında bulundu.

Şehirlerarası otobüs işletmecisi 60’a yakın işletmenin temsilcilerinin katıldığı ve görüntü konferans üzerinden de iştirak sağlanan toplantıda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Karayolu Yolcu Nakliyatı Kesim Meclisi Akademik Danışmanı Dr. Kemal Karayormuk, “Türkiye’de Karayolu Yolcu Taşımacılığı” başlığı altında bir sunum gerçekleştirdi.

Dal temsilcilerinin kürsüye çıkarak fikir ve görüşlerini beyan ettiği toplantıda, oy birliğiyle şehirlerarası otobüs işletmecilerinin üye olacağı bir dernek kurulması kararı alındı.

İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin