Selde yıkılan köprü yeniden inşa ediliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından yıkılarak kullanılamaz hale gelen köprünün inşası bitmek üzere. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de bölgede yürütülen çalışmaları inceledi.

Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinin akabinde iki mahalle ortasındaki geçişi sağlayan taş köprü, yıkılarak kullanılamaz hale gelmişti. Daha sonra ise, Ulusal Savunma Bakanlığı Ezine Çayı’nın üzerine süreksiz köprü kurarak karşıya geçişleri kolaylaştırdı.

Bu kapsamda çabucak harekete geçen gruplar, yıkılan köprüyü tekrar inşa edebilmek için süratle çalışma gerçekleştirdi. Ekiplerin çalışmalarının akabinde köprünün inşası neredeyse tamamlandı. Şu anda köprünün üzerinden iş makineleri ve kamyonlar yan yana rahatlıkla geçebiliyor. Köprünün inşasının tamamlanmasının akabinde ise, karşıya geçişlerin çok daha rahatlaması bekleniyor.

Öte yandan Kastamonu’nun Bozkurt ilçesine gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sel bölgesinde yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Bakan Pakdemirli inşasına devam köprüyü de inceledi.

“Öleceğimizi bilsek bir gün evvelce kefenimizi hazırlarız”

Türkiye’nin dört bir yanından gelerek Bozkurt ilçesinin yaralarını sarmaya çalışan ekiplere teşekkür eden İsmail Sümbül, “Burada olan eşyalarımız vardı, alamadık. Değerli olan insanın can sağlığıdır, eşya değildir, eşyayı her vakit alırsın. Ben bir Bozkurtlu olarak hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına baş sıhhati diliyorum. Her taraf berbat bir durumda. İnşallah düzelir. Yıkılan köprü çok eski bir köprüydü, otomobiller, beşerler buradan geçiyordu. Çok hoş bir yerdi burası. Natürel ki bu kadar sağanak yağış ve atölyelerden çıkan tomruklar birikince bu sel sularına yenik düşüyor. Aslında bunların hepsi bir ortaya gelince köprü yıkıldı. Bunlar yığın halinde gelince ilerideki köprü de düştü. Çok berbat bir hale geldi burası, inşallah düzelir. Çalışmalar çok hoş. Buraya süreksiz olarak yeni bir köprü yapıldı. Bu köprü eski bir köprü olduğu için bunu da en kısa vakitte faaliyete geçireceklerine inanıyorum. Çalışmalar kusursuz gidiyor. Bütün çalışanlara çok teşekkür ediyorum. İnşallah kısa vakitte bu eski Bozkurt yeni bir Bozkurt olur. Bir daha da bu türlü şeyler inşallah olmaz. Bunlar Allah’tan gelen şeyler. Bunun önünde duramazsın. Olacağı varsa oluyor. Öleceğimizi bilsek bir gün evvelden kefenimizi hazırlarız. Demek ki yazgıda bunu da yaşamak varmış. Sağlık olsun üzülmeye gerek yok. Üzülüyoruz, hepimizin iç acısı bu. Herkes herkese yardım ediyor. Türkiye’nin yer yerinden gelen gruplar, çok hoş bir çalışma içerisinde. Buradaki halk da çalışmalardan çok memnun” dedi.

İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin