Sokakta bulduğu içi altın dolu çantayı sahibine teslim etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elazığ’da sokakta yürüyen bir kişi, yolda bulduğu içi altın dolu çantayı sahibine teslim etti. Altınların, hurdacılık yapan bir bayanın birikimi olduğu öğrenildi.

Elazığ’da Kontrollü Hürlük Müdürlüğünde çalışan Murat Kaşan, mesai ortası konutuna gireceği sırada kaldırımda bir el çantası gördü. Fermuarı açık olan çantaya bakan Kaşan içerisinde altın olduğunu fark etti. Çantayı alan Kaşan, kuyumcuya giderek altınların uydurma mi gerçek mi olduğu sordurdu. Altınların gerçek olduğunu öğrenen Kaşan, durumu iş yerinde vazifeli polis memuruna bildirdi. Polis memuru çantanın bulunduğu Rızaiye Mahallesi’ne bakan polis merkezine haber verdi. Altınlarını kaybedenin ise polis merkezine kayıp müracaatında bulunan Sonay Elekçi olduğu bildirildi. Hurdacılık yaparak yılların birikimini yatırdığı altınlarının bulunduğunu öğrenen Elekçi, Kaşan’ın yanına gitti. Keşan’a minnetle teşekkür eden Elekçi, altınlarına kavuşmanın memnunluğunu yaşadı.

Altınları hastaneye giderken düşürmüş

Hurdacılık yaptığını belirten Sonay Elekçi, “Biraz birikimim vardı. Hastaneye gittim. Hastaneden gittiğimde cebimden düşürmüşüm. Kaybettiğimi anladım ve polise haber verdik. Kontrollü Özgürlükte Müdürlüğünde çalışan bir ağabey bulmuş. Ondan da Allah razı olsun. Tüm halkımıza da bu örnek olsun” dedi.

Öğle arsında konuta gittiğini aktaran Murat Kaşan ise “Arabayı park edip konuta çıkarken meskenin yanında bir çanta buldum. Fermuarı açıktı, boş zannettim lakin bir baktım içerisinde altınlar vardı. Aldım meskene getirdim. Mesaiye gelmeden kuyumculara düzmece mi gerçek mi diye gösterdim. Kuyumcu da gerçek olduğunu söyledi. Kurumuna gelip, kurumdaki polis memuruna haber verdim. Onlarda altınların kaybolduğu mıntıkadaki emniyet merkezine bildirdiler. Onlarda müracaatın olduğunu söyledi. Altınların sahipleri geldi ve teslim ettik. Bu bizim vatandaşlık vazifemiz. Herkes yapar diye düşünüyorum” diye konuştu.

İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin