Sovos’ta İki Üst Düzey Atama

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sovos, inovasyonu ve büyümeyi destekleyecek yeni takım arkadaşlarıyla idare takımını güçlendiriyor. Dijital ve hudut ötesi ortamlara ait karmaşık düzenlemeler ortasında savrulan müşteriler artık kendilerini daha da inançta hissedecek. Uyumluluk tahlillerinin daha da güçlü bir halde sunulmasını sağlamak hedefiyle Gelirlerden Sorumlu Başkan ve Dönüşümden Sorumlu Başkan olarak misyona başlayan iki BT bölümü duayeni, global bulut tabanlı kurumsal platformun derinliğini artıracak.

Küresel vergi uyumluluk teknolojisi tahlilleri ve hizmetleri sağlayıcısı Sovos, teknoloji dalında uzun yıllar vazife yapmış iki ismin yönetici takımına dahil olduğunu duyurdu. Sovos bünyesinde yeni oluşturulan bu durumlarda Alice Katwan, Gelirlerden Sorumlu Başkan olarak, Eva Krauss ise Dönüşümden Sorumlu Başkan olarak vazife yapacak. Dal son derece kesimli bir yayılma noktası tahlilleri kategorisinden; misyon açısından kritik ERP yazılımlarıyla, iş süreçleriyle ve e-Ticaret platformlarıyla birlikte çalışabilen global bir kayıt sistemi gerektiren öteki bir kategoriye geçerken, her iki isim de inovasyonu hızlandırmaktan sorumlu olacak. 

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Sovos CEO’su Kevin Akeroyd, “Sovos, firmaların sırf kârlılığını değil, birebir vakitte hudutlar ortası ticaret yapma ve günümüzde giderek daha da ağır düzenlemelerin getirildiği ahenk ve data müdafaa kabiliyetlerini de etkileyen önemli sıkıntıları çözüyor. Bu sıkıntıların çözülmesi açısından, geniş ölçekte hizmet sunmamız, müşterilerimiz ve dal geneli için yenilik ve dönüşüm manasında önder pozisyonunda olmamız son derece değerli. Alice Katwan’ı ve Eva Krauss’u yönetici takımımıza dahil etmekten; kuruluşumuzun daha geniş ölçekte hizmet vermesine, mevcut ve gelecekteki müşterilerimiz ve ortaklarımız için çok daha yüksek pahalar elde edilmesine yardım edecek tecrübelerinden faydalanacak olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Hızlı büyüyen şirketlerde misyon yaptığı 25 yılı aşkın müddet boyunca edindiği pazara giriş, operasyon ve idare heyeti tecrübesini beraberinde getiren Katwan, Sovos’tan evvel Twilio isimli şirkette Kuzey Amerika’dan Sorumlu Genel Müdür ve Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak vazife yapmaktaydı. Öncesinde ise hem Salesforce’ta hem de Genesys’te Kuzey Amerika Satışlarından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı durumunu üstlenerek, bu şirketlerin yerinde hizmet veren şirketlerden bulut tabanlı tahlil sağlayıcılarına dönüşümüne liderlik etti. Sovos’un yönetici takımına katılan Katwan, burada şirketin satış, pazarlama, iştirak ve ticari faaliyetlerinden sorumlu gruplarına liderlik edecek ve bu faaliyetlerin kapsamını genişletecek. Şirketlerinin pazara açılma kabiliyetlerini geliştirmek ve mevzuat uyumluluğu konusunda tek bir bütüncül platform arayışında olan müşterilere kusursuz bir müşteri tecrübesi yaşatmak hedefiyle bu faaliyet alanlarının hepsiyle ilgilenecek.

Yeni misyonuyla ilgili olarak Katwan, “Sovos, şirketlerin mevzuat uyumluluğu konusuna yaklaşımını olumlu istikamette değiştiriyor. Günümüzün karmaşık düzenlemelerle dolu dünyasında, rastgele bir uyuşmazlıkla uğraşmadan ya da devletler tarafından rastgele bir cezai yaptırıma tabi tutulma korkusunu yaşamadan faaliyet göstermek için tahliller ve hizmetler konusunda sınıfın en uygunu olmak gerekiyor. Sovos olarak bizim işimiz, mevcut mevzuatlarla ahenk için ne gerekiyorsa yaparak ve tıpkı vakitte geleceğe yönelik projeksiyonlar da sunarak, müşterilerin kendi işlerine itimatla odaklanmalarına imkan tanımaktır. Sovos’un inovasyon çalışmalarının kapsamını daha da artırmasına yardımcı olmak için sabırsızlanıyorum” dedi. 

Eva Krauss ise gerek büyük gerekse küçük tüm şirketler üzerindeki yükü artıran mevzuat ahengi gerekliliklerinin giderek arttığı bir dünyada müşterilere en düzgün halde hizmet verebilmek gayesiyle, şirkette bir ekip tekrar düzenlemeler yapmaya odaklanacak. Bu kapsamda, değişim idaresinin yanı sıra iş süreçlerinin tekrar yapılandırılmasından; iç ve dış dönüşüm teşebbüslerinden sorumlu olacak. Daha evvel de Sovos’ta misyon yapmış olan Eva Krauss, o vakit Sovos’un Kurumsal Satış Vergisi Ünitesinden Sorumlu Genel Müdür konumundaydı. Sovos’a tekrar katılmadan evvel Krauss, Accenture, Dell EMC ve Pegasystems’ın global dönüşümüne liderlik etmiş; kurumsal strateji konusunda ve pazara açılma faaliyetlerini dönüştürmek maksadıyla yönetici takımla birlikte çalışmıştır. Krauss’un bu tecrübesi, Sovos’un müşterilerin değişen gereksinimlerine hizmet edecek halde dönüştürülmesine yardımcı olacak.

Eva Krauss hususla ilgili olarak, “Günümüzdeki düzenleyici ortamların karmaşıklığı, işletmelerin sırf yeni kalmasını değil, birebir vakitte bir adım önde olmasını da gerektiriyor. Sovos’un müşterilerine sağladığı avantaj da tam olarak budur. Dijitalleşme, değişimi yönlendirmeye devam ediyor ve müşterilerin muhtaçlıklarını karşılama kabiliyetimiz, işleri her zamankinden daha süratli ve daha verimli bir halde dönüştürme kapasitemizle direkt ilişkili” dedi. 

 

Sovos Hakkında  

Sovos, düzenlemelerin giderek arttığı günümüz dünyasında bu düzenlemelere uygun olarak hareket etmek isteyen işletmeler için bir inanç kaynağıdır. Ahenk konusunda çağdaş ve BT odaklı tahliller sunan Sovos’un hizmetleri uygun ölçekte, sağlam ve emniyetlidir ve şahane bir kullanıcı tecrübesi sunmaktadır. Sovos, 100.000’den fazla müşteriye hizmet vermekte olup, Fortune 500 listesindeki şirketlerin yarısı bu müşteriler ortasındadır. 70’ten fazla ülkede faaliyet gösteren her büyüklükteki işletme için tahliller sunan  şirketin bulut tabanlı tahlilleri, çok çeşitli iş uygulamalarının yanı sıra, devletlerin uyumluluk süreçleriyle de entegrasyon içinde çalışabilmektedir. Çalışanları Amerika ve Avrupa’da yerleşik olan Sovos’un sahibi, Hg and TA Associates’tir. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin