TEB Yatırım, yeni ürünü TEB BNP Paribas Varantları’nı yatırımcılara sunmaya başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sermaye piyasalarında Türkiye’nin yenilikçi kurumlarından TEB Yatırım, eser gamını genişleterek, BNP Paribas ile bir arada TEB BNP Paribas Varantları ismiyle ilk varant ihraçlarını gerçekleştirdi. TEB BNP Paribas Varantları’nın süreç görmeye başlaması münasebetiyle Borsa İstanbul’da gong merasimi düzenlendi.  

TEB Yatırım, tasarruf sahiplerinin yeni varlık alanlarına ve yeni temalara basitçe yatırım yapabilmesi için yatırım seçeneklerini artırmaya devam ediyor. TEB Yatırım’ın piyasa yapıcılığı ve BNP Paribas’ın varant piyasalarındaki küresel deneyimiyle yatırımcılara sunulan TEB BNP Paribas Varantları, Borsa İstanbul’da süreç görmeye başladı. 

TEB BNP Paribas Varantları’nın süreç görmeye başlaması münasebetiyle Borsa İstanbul’da düzenlenen gong merasimi; Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, TEB Yatırım Genel Müdürü Selim Yazıcı, BNP Paribas SA Hisse Türevleri Yürütme Komitesi Üyesi Geoffrey Rodrigue, TEB Genel Müdür Yardımcısı Ömer Yenidoğan, TEB Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Kartal Çağlı ve BNP Paribas SA Hisse Türevleri Yöneticisi Kemal Bağcı’nın iştirakiyle gerçekleşti.

Gong merasiminde konuşma yapan TEB Yatırım Genel Müdürü Selim Yazıcı, yatırımcıların beklenti ve gereksinimlerine nazaran yeni eserleri hayata geçirdiklerini belirterek şunları kaydetti: “Ülkemizin sermaye piyasaları yatırımcılar tarafından yakın ilgiyle takip ediliyor. Biz de TEB Yatırım olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında daima gelişen Türkiye sermaye piyasalarına yeni bir katkı yapmanın gururunu yaşıyoruz. TEB Yatırım’ın piyasa yapıcılığı ve BNP Paribas’ın varant piyasalarındaki küresel tecrübesiyle sunduğumuz yeni eserimiz ‘TEB BNP Paribas Varantları’ Borsa İstanbul’da süreç görmeye başladı. Hisse, endeks, emtia ve döviz üzere çeşitli destek varlık seçenekleriyle çift istikametli süreç imkanı sağlayan, yerli ve yabancı varlığa dayalı toplam 370 adet varantla piyasada yerimizi aldık. Sermaye piyasalarının çokça tercih edilen bu eserini, Avrupa’da alanında büyük deneyim sahibi olan ve 12 ülkede varant ihracı gerçekleştiren BNP Paribas ile birlikte sermaye piyasalarımıza sunmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki devirde de bu tip özel yatırım alanlarını tercih eden müşterilerimize ve yatırımcılara kaliteli eser ve hizmetlerimizi sunmaya devam edeceğiz.”

BNP Paribas SA Hisse Türevleri Yürütme Komitesi Üyesi Geoffrey Rodrigue ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “BNP Paribas Kümesi olarak, yatırımcılara geniş eser seçeneklerine kolay erişim sağlama konusundaki küresel perspektifimizin bir yansıması olarak Türkiye varant piyasasına giriş yaptık. Varant ve sertifika piyasalarındaki küresel konumumuzla benzeri bir noktaya ulaşmak istediğimiz Türkiye varant piyasası için bilhassa teknoloji alanında değerli ve büyük yatırımlar yaptık. Teknolojik altyapıya yaptığımız yatırımlar ve varant piyasalarındaki deneyimimizle Avrupa’da olduğumuz üzere Türkiye’de de değerli bir oyuncu olmak istiyoruz. Kümemizin bugüne kadar giriş yaptığı her varant piyasasında faaliyetlerimizi uzun vadeli büyüme stratejisiyle yönetiyoruz. Türkiye varant piyasasındaki faaliyetlerimize de birebir bakış açısı ve stratejiyle devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin