Teknopark İstanbul girişimlerinden TESU 70 Milyon TL değerlemeyle yatırım aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknopark İstanbul teşebbüslerinden TESU

70 Milyon TL değerlemeyle yatırım aldı

 

Teknopark İstanbul çatısı altında Türkiye’nin ilk dijital ilacını geliştiren 

Tesu Health, küresel yatırım tipi öncesinde 70 milyon TL değerlemeyle ilk yatırımını aldı.

 

 

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation’da yazılım teknolojileri ile hastalıkların tedavisini değiştirecek formüller üzerinden çalışmalar yürüten ve ülkemizin ilk dijital ilacını geliştiren Tesu Health (Tesu Sağlık Teknolojileri A.Ş.), 2024’te gerçekleştirmeyi planladığı global yatırım tipi öncesinde 70 milyon TL değerlemeyle ilk yatırımını aldı.

 

Yüksek yazılım teknolojilerinin bir eseri olan dijital ilaçlar, kronik hastalıkların kök nedenlerini ortadan kaldırarak ilerlemesini aksine çeviriyor ve hastayı tedavi edebiliyor. Bilimsel bilgilere dayalı ve çok sayıda memleketler arası standardın gerekliliklerini karşılayacak biçimde geliştirilen dijital ilaçlar sayesinde kronik hastalıkların, kimyasal ya da biyolojik olmayan tedavi formülleri ile tedavisi mümkün oluyor. Dijital ilaçlar muhtaçlığı olan hastalara yalnızca tabip reçetesi ile verilebiliyor. 

Şeker hastalığı, obezite üzere kronik hastalıklar alanında çalışmalar yürüten TESU, geliştirdiği dijital ilaçların tesirli ve inançlı olduğunu göstermek için klinik araştırmalarla da destekliyor.

 

“Ürün gamımızı çeşitlendirirken globaldeki adımlarımızı hızlandıracağız”

 

Global yatırım çeşidinin çabucak öncesinde aldıkları yatırımın kıymetini vurgulayan Tesu Health CEO’su Dr. Hasan Avcu, “Türkiye’den dünyaya uzanan yolda adımlarımızı bizimle birebir vizyona sahip ve küresel yatırımları olan deneyimli bir yatırımcıyla birlikte atıyoruz. Aldığımız yatırımla eser gamımızı çeşitlendirirken globaldeki adımlarımızı hızlandıracağız. Yurtdışı açılımımız için ömür bilimleri kesiminin kalbi sayılan Cambridge’deki yapılanma süreçlerimizi başlattık. Amaç pazarlara erişmek ve kıymetli bir oyuncu olmak için 2024’te küresel yatırım cinsine çıkmayı planlıyoruz. Gayemiz milyonlarca beşere çarçabuk erişebilecekleri dijital tedaviler sağlarken sağlık sistemlerinin üzerindeki yükü de hafifletmek ve bunu başarmak için kararlıyız.” dedi.

 

“Teknopark İstanbul olarak tüm teşebbüsleri Cube Incubation’da destekliyoruz.”

 

Tesu Health grubunu kutlayan Teknopark İstanbul Genel Müdürü Muhammet Fatih Özsoy, “Cube Incubation’da birlikte çalıştığımız teşebbüslerin dünya çapında elde ettikleri başarılardan büyük gurur duyuyoruz. Tesu Health, sağlık teknolojileri konusunda ülkemiz ismine öncü işlere imza atıyor. Kendilerini kutluyorum. Teşebbüsler için büyüme yolunda yatırım almanın en güzel tekniklerinden biri kuluçka merkezlerinde çalışmalarını yürütebilmek. Teknopark İstanbul olarak milletlerarası yatırımcıların karşısına daha donanımlı çıkmaları için tüm girişimcilerimize gerekli dayanaklarımızı sağlıyoruz.” halinde konuştu.

 

TESU, küresel dijital ilaç şirketi olma yolunda ilerliyor

 

Dijital ilaç geliştirme süreçlerini Türkiye, Avrupa Birliği, Birleşik Krallık, Kanada ve ABD tıbbi aygıt mevzuatlarına uygun olarak yürüten Tesu Health, eserlerini ilk olarak Türkiye, İngiltere, Kanada ve Almanya’da, akabinde da AB ülkeleri ve ABD’de hastaların ve doktorların kullanımına sunacak. 

Kısa müddet evvel Birleşik Krallık Hükümeti ve Cambridgeshire & Peterborough Birleşik Otoritesi tarafından desteklenen Cambridge Life Sciences Market Access Programme’a seçilen Tesu Health, küresel operasyonlarını İngiltere Cambridge merkezli olarak yürütecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin