Türk ehliyeti Avustralya’da geçerli mi?

Ülkelere göre değişmekle birlikte bir çok Avrupa ülkesi ve diğer ülkelerde bazı kurallar dahilinde Türk ehliyeti ile araç kullanılabiliyor. Avustralya'da da tabi ki belirli kurallar dahilinde Türk ehliyeti ile araç kullanabilirsiniz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkelere göre değişmekle birlikte bir çok Avrupa ülkesi ve diğer ülkelerde bazı kurallar dahilinde Türk ehliyeti ile araç kullanılabiliyor. Avustralya’da da tabi ki belirli kurallar dahilinde Türk ehliyeti ile araç kullanabilirsiniz. Ancak eski tip Türk ehliyetiniz varsa Avustralya’ya seyahat etmeden önce kesinlikle yeni tip ehliyete geçmenizi tavsiye ederiz. Zira eski tip ehliyetler için konsolosluklarda ingilizce belgeye çevirmeniz ve yanınızda sürekli gezdirmeniz gerekecektir. Türkiye’den aldığınız motosiklet ya da otomobil ehliyeti Avustralya’da belirli kurallar dahilinde geçerlidir. Ancak Avusturya eyaletlerden oluştuğu için eyaletlere göre farklılıklar mevcuttur.

Türk ehliyeti Avustralya’da ne kadar süre geçerli?

Ancak genel olarak bilgi vermek gerekirse, Avustralya’da kalıcı oturumunuz yoksa Türk ehliyetiniz burada geçerli olacaktır. Tabi ki kalıcı oturum aldıysanız eğer ilk 3 ay Türkiye ehliyetini kullanıp daha sonrasında Avustralya’dan ehliyet almanız gerekecektir. Genel kabul gören kurallar Avustralya’da bu şekilde ancak eyaletlere göre değişen en güncel mevzuatları buradan inceleyebilirsiniz.

2
mutlu
Mutlu
2
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin