Vinci Girişim Sermayesi, Endüstri 4.0 Şirketi ThingTrax’e yatırım yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnci Holding’in stratejik yatırımcısı olduğu Vinci Teşebbüs Sermayesi, dokuzuncu yatırımını İngiltere merkezli IoT tabanlı üretim takip platformu geliştiren ThingTrax’e yaptı. 

 Vinci Teşebbüs Sermayesi, 2018’den bu yana mobilite ve otomotiv teknolojileri, sanayi 4.0, tedarik zinciri, lojistik tahlilleri, güç idaresi ve depolama alanlarında bilhassa Almanya, İngiltere ve Türkiye’de yatırımlarına devam ediyor. Vinci son olarak İngiltere merkezli ThingTrax’e ortak oldu. ThingTrax, eski üretim tesislerini otomasyon ve akıllı planlama yeteneklerine sahip, çağdaş ve büsbütün ilişkili üretim tesislerine dönüştürmeyi hedefliyor.  

ThingTrax’in 4.3 milyon Sterlin büyüklüğündeki Seri-A öncesi çeşidi Concentric, Superseed ve Puma PE liderliğinde, Vinci Teşebbüs Sermayesi, Haatch ve Portfolio Ventures’ın iştirakleriyle gerçekleşti.

Vinci Teşebbüs Sermayesi’nin Seri A öncesi yatırım yaptığı ThingTrax, üretim süreçlerini optimize etmek, verimliliği artırmak ve operasyonel maliyetleri azaltmak isteyen şirketlere yönelik dijital tahliller sunuyor. Şirketin bulut tabanlı izleme platformu, üretim çizgilerini, makine ve ekipmanlarını izleyerek data topluyor, gerçek vakitli olarak tahlil ediyor. Bu sayede üreticiler, üretim süreçlerini daha âlâ anlayabiliyor, kusurları evvelce varsayım edebiliyor ve verimliliği artırabiliyor. 

Veriye dayalı stratejiler ve trend kestirimleri sayesinde, üretim yapan şirketler gelecekteki pazar şartlarına ahenk sağlayabilme ve rekabetçilikte avantaj elde edebilme fırsatına sahip oluyor. Ayrıyeten, yanılgıların azaltılması güç kullanımı optimizasyonu üzere alanlarda da yarar sağlıyor. Şirketin akıllı üretim tahlilleri, endüstriyel data analitiği ve iş zekâsı ile desteklenerek, fabrikaların daha verimli, tesirli ve sürdürülebilir bir halde çalışmalarını mümkün kılıyor.   

 Avrupa ve ABD’ye odaklanacak

ThingTrax CEO’su Paul Reader, yatırım tipi hakkında yaptığı açıklamada, “Sınırlı kaynaklarla şahane bir eser geliştirdik. Önde gelen firmaları müşterimiz yapabildik. Bu yatırım, hizmet kalitemizi güçlendirmemize, stratejik iştiraklere öncelik vermemize ve bilhassa Avrupa ve ABD’ye odaklanarak global müşteri tabanımızı genişletmemize imkan sağlayacak” dedi.  

ThingTrax, memleketler arası pazarlarda güçlenecek

Vinci Yatırım Yöneticisi Aylin Girgin Özbiliş ise, “ThingTrax, üretim izleme teknolojilerinde yenilikçi yaklaşım sunan önder bir şirket olarak öne çıkıyor. Akıllı üretim alanında sağladığı tahlillerle şirketlerin verimliliğini artırma potansiyeline sahip. Bu nedenle, bu başarılı yatırım çeşidi içerisinde yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz. Yatırımımız, ThingTrax’in eserini daha da güçlendirecek ve küresel pazarda daha fazla müşteriye geniş kapsamlı tahlilini sunmasına yardımcı olacaktır. ThingTrax’in idare takımının deneyimi ve vizyonu, şirketin muvaffakiyet potansiyelini artırıyor. Üretim süreçlerini optimize etmek isteyen şirketlere sunduğu pahalı tahlillerle, ThingTrax’in önümüzdeki periyotta büyük bir büyüme potansiyeli bulunuyor” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin