Vodafone Türkiye 170’i aşkın çalışanına yurtdışında kariyer fırsatı sundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vodafone, küresel meslek fırsatlarıyla çalışanlar açısından cazibe merkezi olmayı sürdürüyor. Bugüne kadar 21 ülkeye 170’i aşkın çalışanını gönderen Vodafone Türkiye; mesleğine yurtdışında devam etmeyi tercih eden küresel elçilerine, Grow Experience ve Vodafone Campus Labs programları, farklı ülkelerden bireylerle takımlar halinde çalışma imkânı üzere uygulamalarıyla yurtdışı tecrübesi kazandırıyor. 

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, sunduğu küresel meslek fırsatlarıyla da çalışanlarının gelişimine takviye olmayı sürdürüyor. Vodafone Türkiye; finans, pazarlama, teknoloji, insan kaynakları başta olmak üzere her işlev ve düzeyden bugüne kadar 170’den fazla çalışanını İngiltere, Almanya, İtalya, Portekiz, İspanya, Yunanistan dahil 21 ülkeye göndererek değerli bir muvaffakiyete imza attı. Mesleğine yurtdışında devam etmeyi tercih eden çalışanlarını küresel elçi olarak konumlandıran şirket, muhakkak müddetle yurtdışında tecrübe kazanmak isteyen çalışanlarına yönelik Grow Experience programı, üniversite öğrencilerine yönelik gelişim programı Vodafone Campus Labs ve günlük iş akışında farklı ülkelerden bireylerle bir takım halinde çalışma imkânı sağlayan tertip yapısı ile çalışanlarına yurtdışı tecrübesi kazanma konusunda kıymetli fırsatlar sunuyor. 

 

Vodafone Türkiye İcra Konseyi Başkan Yardımcısı Nazlı Tlabar Güler, şunları söyledi: “Vodafone’da kadro arkadaşlarımızın küresel tecrübe kazanmasına kıymet veriyoruz. Bu istikamette hayata geçirdiğimiz programlarla bu arkadaşlarımızın yurtdışında meslek yapmasına takviye oluyoruz. Bilhassa Türkiye’den yurtdışına giden kadro arkadaşlarımızın ülkemize ve şirketimize sağladığı en büyük avantaj temsiliyet oluyor. Bu arkadaşlarımız, temsil ettiği kültür ve gösterdiği örnek davranışlar sayesinde gerek ülkemizin gerek şirketimizin daha fazla cazibe merkezi olmasını sağlıyor. Öteki yandan, bu küresel fırsatlar sayesinde Vodafone Türkiye olarak yetenek kazanımı manasında avantajlı bir pozisyonda oluyoruz. Son olarak, bu küresel yetenek hareketleri, ülkeler ortasındaki işbirliklerini kuvvetlendirip düzgün örneklerin karşılıklı olarak paylaşılmasına büyük ölçüde dayanak sağlıyor.”

 

Proje bazlı çalışma imkânı

Vodafone’un Grow Experience programı, International Development Program (IDP) ve Grow Projects olmak üzere iki kısımdan oluşuyor. Bu program, Vodafone çalışanlarına Avrupa Bölgesi’nde farklı pazar ve iş alanlarında belirli mühletle proje bazlı çalışma imkânı sunuyor. Deneyimleyerek öğrenme, farklı bakış açıları kazanma ve bağ geliştirme hususlarında değerli avantajlar sağlıyor. 

 

Intranet sayfasından başvuru

Vodafone Türkiye’den yurtdışına gönderilecek küresel elçilerin belirlenmesinde teknik yeterliliklerinin yanı sıra Vodafone’un küresel kültürünü yansıtan ve Vodafone Ruhu’na uygun davranışlar sergileyen şahıslar olması da kıymetli rol oynuyor. Her hafta lokal ve küresel iş fırsatları şirketin intranet sayfasında yayınlanıyor ve çalışanlar bu rollerden kendilerine uygun olduğunu düşündüklerine müracaatlarını gerçekleştiriyor. Ayrıyeten, uzaktan çalışma sayesinde bilhassa teknoloji işlevindeki çalışanlar Türkiye’den yurtdışı için çalışma fırsatı yahut küresel bir projede çalışma fırsatı yakalayabiliyor. 

 

Öğrencilere gelişim fırsatı 

İspanya’da başlayan ve uzun vakittir devam eden, bu yıl Türkiye, Yunanistan ve Romanya’nın da dahil olacağı Vodafone Campus Labs, üniversite öğrencilerine yönelik 12 haftalık bir gelişim programını kapsıyor. Öğrenciler, kendi kadrolarını belirleyip başvuruyor ve süreç boyunca pek çok farklı disiplinde eğitim alıyor. Mentorlarıyla birlikte çalışarak geliştirdikleri fikirleri küresel heyete sunma imkânı bulan öğrenciler, Vodafone Türkiye’de farklı istihdam fırsatları elde etme bahtını da yakalıyor. Türkiye’de ilk kez bu yıl başlayacak olan programa Ekim prestijiyle müracaatlar alınmaya başladı.

 

Farklı ülkelerden beşerlerle çalışma fırsatı

Vodafone Türkiye’de tüm çalışanlara farklı ülkelerden şahıslarla gruplar halinde çalışma imkânı sunuluyor. Bu takımlar, gaye ve iş önceliklerini kümedeki yöneticilerden alıyor ve işlerini buna nazaran planlıyor. Teknoloji’den Finans Operasyonları’na, Satınalma’dan İç Denetim’e kadar pek çok grup bu nizamda çalışıyor. Bu sayede hem bilgi paylaşımı ve öğrenme artıyor, hem de pek çok farklı kültürle çalışma imkânı sağlanıyor. Günlük akışlarında farklı ülkelerden beşerlerle bir ortaya gelen bu takımların iş çıktıları hem Türkiye’ye hem de farklı ülkelere hizmet ediyor. Vodafone Türkiye çalışanı olarak hayatlarına devam etseler de büsbütün küresel bir tecrübenin modülü oluyorlar.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin