Cebrail Küçükkoçkaya

İMDAT YETİŞİN ADAM ÖLDÜRÜYORLAR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Grup Başkanı Özgür Özel’in, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’ya dair troll ordusu iddiasını açıklamadan önce yakın arkadaşlarına “Bana bir şey olursa siz açıklayın” dediği haberlerde yer almıştı. Siyasi yatırım için kirli siyasetin doruk noktası denilebilir bu duruma. Değil böyle bir konu için öyle her iddia ettiğiniz veya açıkladığınız konu için öldürülecek olsanız bırakın seçime gitmeyi halkı arkanıza alıp iktidarın kapısına dayanmanız gerekir.

Ama kişisel siyasi rant için iktidarı suçladıklarını asıl kendileri yapmadılar mı zaten. Seçimleri silah zoruyla sabote edecek örgütler, siyasi cinayetler, seçim gününe ve sonrasına dair kaos söylemleri ile toplumu terörize etmeye çalışanlar kendileri değil miydi. Eski Ülkü Ocakları başkanı cinayetinden siyasi rant elde etmek için bunu siyasi cinayet iddialarına delil olarak sunmaya, sömürmeye çalışmadılar mı. Tıpkı Ergenekon ve Balyoz davalarından çok güzel siyasi rant elde ettikleri gibi. Mahkemeleri yandaş televizyonlarını kullanarak milletvekili adayları için siyasi şova çevirmediler mi. Üstelik bu haberlerinde asıl mağdurların ne ismine nede savunmalarına yer vermeden.

Şimdi yeni bir moda başladı. Makam şartım yok ama görev verilirse kaçmam. Görevi kim size nasıl verecek. İstanbul Büyük Şehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu gibi Kemal Kılıçdaroğlu’na seninle devir teslim yapalım, usulen kongre ile ben genel başkan olayım demesi gibi mi. Girdiği her seçimi kaybeden ve bu son seçimde yenilgiye hiçbir bahanesi olmayan Kılıçdaroğlu’nun nasıl parlatıldığını, hangi şartlarda genel başkanlığı göstermelik kongre ile devir teslim aldığını biliyoruz. Şimdi girdiği bütün seçimleri kaybeden Kılıçdaroğlu’nu batan gemiyi terk eden fareler gibi terk edenler soruyorum size son seçimde dahil kaybettiği bütün seçimlerde genel başkanın ekibi sizler değil miydiniz. Koltuklarınıza zamk gibi yapışmış sizler genel başkanınıza bir önceki başkanınız gibi parti içi darbe yaparak mı değişim getireceksiniz. Genel başkan gitmeli mi evet ama kendini kurtarıcı ilan eden ama yeldeğirmenlerine saldıran Don Kişot kadar haysiyeti olmayan sizlerde gitmelisiniz. Yazık Atatürk’ün partisi CHP’ye. Bir bakın partiyi düşürdüğünüz hallere.

Daha belediye başkanı bile seçilmemiş iken geleceğin cumhurbaşkanı diye Ekrem İmamoğlu’nu parlatanları eleştirdiğim “SEÇİMLERE DOĞRU CHP YENİ GENEL BAŞKANINI BULDU” başlıklı yazımda işin bu noktaya geleceğini yazmıştım. Son seçimlerde belediye başkanlığı görevini ihmal edip sokak sokak, semt semt, il il dolaşıp Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmak için mitingler düzenleyen İmamoğlu yenilgi alan ekibin en başlarındaydın. Kendini neden değiştirmiyorsun. İstanbul’u nasıl değiştirdiysek CHP de de öyle değişim lazım diyen İmamoğlu önümüzdeki yerel seçimlerde İstanbul’a başkanlığa devam edemeyeceksin belli. Bence sen o mitingleri de CHP genel başkanı olabilmek için yaptın. Öyle olmasa yenilgide payını kabul ederdin ve koşa koşa genel merkeze gidip genel başkanına darbe yapmaya kalkmazdın. Özgür Özel Don Kişot’un at uşağı kadar bile olamaz. At uşağı saldırdığının yeldeğirmenleri olduğunu söylemişti efendisine. İstanbul’u değiştirdim masalını bırak. O dönemde eleştirdiğim gibi insanların birbirine uzak mesafede durarak yolculuk yapması gereken pandemi sürecinde yolcu sayısı düştü diye metro vagon sayısını düşüren bir zihniyetsin sen.

Kılıçdaroğlu’na gelince darbe ile geldiği yönetimde daha demokratik parti söylemlerinde bulunarak değişimden söz eden sen af edersin 13 yıldır kim bu partiyi yönetiyor. Liyakattan bahsedip yıllarını partiye harcamış insanları verdiğin talimatla belediye meclis üyeliklerinde bile seçilemeyecekleri sıralara atıp, yerine AKP ve MHP de yer bulamadıkları için CHP ye gelenleri koyan sen değil misin. Türkiye’de yaşamayan doğru düzgün Türkçe bile bilmeyen aktivisti vekil yapıp yurt dışında emekli vekil maaşı verdiren sen değil misin. En önemli kanunlar mecliste görüşülürken aktivistlerden aldığın akıllarla eylemlerde bulunup gündemi boş aktivitelerle dolduran sen değil misin. Toplasan %1 oy katkısı olmayan sözüm ona ittifak ortaklarına CHP seçmeninin oyuyla 40 vekillik veren sen değil misin. Üstelik bunlardan birisi iddia ettiğin bütün suçlarda parmağı olması gereken Davutoğlu. Yapman gereken sana darbeye hazırlanan fareleri görevlerinden al, gerekirse partiden at, sonrada istifanı ver. CHP sendende onlardan da kurtulsun.

İktidara çağrım Atatürk’ün partisini bu insanlardan kurtarmak için dokunulmazlığı kalmamış Kılıçdaroğlu ve sözüm ona ittifak ortakları hakkındaki fezlekeleri bekletmeden onaylayıp gerekeni yapmalarıdır. CHP siyaset haramilerinin elinden düşmekten kurtulamıyor. Hepsi kemikleşmiş CHP seçmenine sırtını dayıyor. Artık bu partinin tarihin sayfalarında yerini alması gerekmektedir. CHP kapanmalı seçmeni kendilerini sömüren bu haramilerden kurtulmalıdır.

Günün sözü : Siyasi ikballeri için rüzgar estirmeye çalışanlar şimşek çaktığında bulutları kimin ittirdiğine dikkat etsinler.

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin