Uğur Can Arıkan

Lojistik sektörüne yeni girecek gençlere…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Benden bu hafta

Sevgili Haber Trafik okuyucuları,

“Benden bu hafta” köşemizde Lojistik sektörüne yeni adım atan genç nesil arkadaşlarımız hakkında konuşacağım.

Lojistik okullarından yeni mezun veya bir önceki branş sektörden memnun kalmayıp, iş çevresinden aldığı duyum ile “Lojistik sektöründe iyi kazanırsın dostum” diyen çok insanlar duydum.Elbette gençlerimizi Lojistik sektörünü sevdirmemiz ve yüksek heyecan ile bünyemize katmalıyız.

Elbette ilk savunduğumuz mektepli olunması ancak alaylı yetişen ve lojistik okulu okumamış binlerce arkadaşlarımız ile çok karşılaşmışımdır. Öyle ki, nice abilerimiz ve ablalarımız alaylı yetişmiş ve yıllarını bu sektör için harcamış binlercesi ile çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Onlar bizim baş tacımızdır, her bir bilgi için elbette önlerinde ceket düğmelerini ilikledik ve pür dikkat dinledik.

1996 yılında Almanya’nın Berlin şehrinde ilk lojistik sektörüne çok isteyerek ve severek başladığım şirketimde, ilk ustam olan 64 yaşındaki Alman Bay Heinz’di.Bana ilk iş günümün ilk dakikasında şu cümleleri söylediğini asla hayatım boyunca unutmam.

“Önce işini sev sonra beni pür dikkat dinle ve eksiksiz işini yap aksi halde başarı seninle hiç bir zaman olmayacak”

Siz genç nesil ve lojistik sektörüne adım atmış genç arkadaşlar. Pratik yapılmadığı sürece Teorik eğitimi tek başına her meslekte olduğu gibi yetersiz kalacaktır.

Sizde Bay Heinz’in bana ilk iş günümde söylemiş olduğu sözleri hatırlayın mutlaka. Sürdürülebilir bir iş hayatı istiyorsanız, abilerinizin ve ablalarınızın iş tecrübelerini pür dikkat dinleyin her bir cümle sizin için ALTIN DEĞERİ taşıyacak. Bilgi en kıymetli hazinedir unutmayın ki şifreleri büyük ustalarımızın ellerinde :) Bu bir bayrak yarışıdır.

Sevgili gençler, son olarak sizlere önemli tavsiyem. İlk iş başvurunuzda ilk iş tecrübenizde yüksek maaş beklentiniz olmasın. Elbette zaman ve yıllar içerisinde tecrübeniz ile elbette sizi memnun edecek maaşınızı Şirketlerinizden fazlasıyla alacaksınız.

Unutmayın ki toprak bile yoğrulmadan ürün vermez. Önce yoğrulun ürün vermeye başlayın, sonrasında siz kazanacaksınız tecrübemle söylüyorum :)

Gençler artık koşu bayrağını sizlere devretme zamanı geldi.Haydi başarıya…

Sağlıkla kalın.

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin