Yemeksepeti, Yaya Kurye Hizmetini Başlatıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sadece lezzetli yemekler getirmekle kalmayıp birebir vakitte gezegenimizi muhafaza misyonu da üstlenen Yemeksepeti’nden yenilikçi ve çevreci bir atak daha geldi. “Yaya Kurye” hizmetiyle teslimat yelpazesini genişleten Yemeksepeti, tıpkı vakitte sürdürülebilirlik alanında aktif olarak hayata geçirdiği karbon ayak izini azaltma çalışmalarına bir yenisi daha eklemiş oldu. Dalda bir ilk olma özelliği taşıyan bu uygulama, etraf dostu bir teslimat seçeneği sunarken, başka yandan daha fazla bireye iş imkanı sağlayacak.

Türkiye’de süratli ticaretin öncüsü Yemeksepeti, etrafa hassas çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek Yaya Kurye modelini hayata geçirdi. Yakın uzaklıklı siparişlerin yürünerek teslim edilmesini sağlayarak teslimat opsiyonlarını zenginleştirmeyi ve tıpkı vakitte karbon salımını azaltmayı ve etrafa olan tesirini minimize etmeyi hedefleyen bu model, ilk etapta İstanbul, İzmir, Antalya, Konya, Isparta, Muğla ve Balıkesir’de uygulanacak. Yaya Kurye teslimatlarıyla Yemeksepeti’nin etraf odaklı gayelerine katkı sağlanırken, birebir vakitte üniversite öğrencileri başta olmak üzere daha fazla bireye iş imkanı da sunulacak.

1 km’nin altında uzaklıktaki siparişlerin yürüyerek teslim edilmesini amaçlayan bu yeni model; restoran teslimatlarının yanı sıra Yemeksepeti Market ve Yemeksepeti Mahalle hizmetlerinde etkin rol oynayacak ve yük sınırlamaları ile yakın uzaklıklı siparişlerin teslimatını sağlayacak.

Milyonlarca kullanıcısını on binlerce iş ortağı restoran ve mahalle esnafıyla buluşturan Yemeksepeti’nin bu yeni hizmeti, tıpkı vakitte gezegeni muhafaza misyonu konusundaki kararlılığının bir göstergesi olarak da öne çıkıyor.

 

Yemeksepeti’nden dalda bir ilk 

Teslimat ağını çeşitlendirmek, daha çevreci ve verimli hale getirmek için değerli yatırımlar yapan Yemeksepeti’nin kesimde bir ilk olan Yaya Kurye modeliyle, yoğun saatlerde bölgesel gecikmelerin azaltılması ve teslim müddetlerinin kısalmasını sağlaması da hedefleniyor. 

 

Üniversite öğrencileri için yeni bir gelir modeli

Part-time çalışma modeline de uygun olmasının yanı sıra Yaya Kurye modeli, ehliyet ve araç üzere kısıtlamaları kaldırarak, üniversite öğrencileri başta olmak üzere daha fazla şahsa iş imkanı sağlayacak ve yatırım maliyetine gerek olmaksızın pek çok kişi için yarar sağlayabileceği bir yapı oluşturacak.

Yemeksepeti’nin Yaya Kurye hizmeti, gençlerin paha verdiği çevreciliğe hizmet ederken, idmanı öne çıkaran sağlıklı ömür beklentilerine uyumlu bir çalışma modeli sunuyor. Esnek çalışma kültürü sayesinde üniversite öğrencilerinin tercih edebileceği bir iş modeli sunacak olan bu hizmet, tıpkı vakitte kentte mahalle ve mahalleli kültürünün gelişimine de katkıda bulunacak.

 

Çevreci bir teşebbüs olarak yaygınlaşacak

Yemeksepeti kullanıcılarına karbon salımı olmayan teslimatlar sağlarken, hizmet standartlarını ve opsiyonlarını daha üst düzeylere taşıyacak olan Yaya Kurye modeli, birebir vakitte Yemeksepeti’nin lojistik ağını genişletme maksatlarına de dayanak olacak. Karbon salımı yapmadan hizmet vererek Yemeksepeti’nin karbon ayak izi amaçlarına katkıda bulunacak olan bu çevreci teslimat teşebbüsünün yanı sıra elektrikli motorsiklet ve bisikletin de teslimat araçlarına eklenmesiyle daha yeşil bir lojistik ağ hedefleniyor. 

Çevreci ve inovatif teslimat tekniklerinden biri olan otonom teslimat robotu YEBO da alternatif teslimat modelleri ortasında önümüzdeki periyotta isminden daha çok kelam ettirmeye devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin