Yerli güvercinler Avrupa’da boy gösterecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurucuları Mustafakemalpaşalı olan ve düzenledikleri müsabakalarla güvercin sevgisini memleketler arası yere taşıyan Gökyüzünün Efsane Kanatlıları Derneği, Avrupa Sanat Güvercinleri Federasyonu’na (EFU) üye oldu.

Gökyüzünün Efsane Kanatlıları Derneği Başkanı Musa Çelik, üyelik muştusunu duyurduğu açıklamasında, “Ülkemizin güvercin ırklarını artık daha güçlü bir biçimde tanıtacağız” dedi.

Çelik, yeni bir dernek olmalarına karşın, Avrupa Sanat Güvercinleri Federasyonu’na (EFU) üye olmanın gururunu yaşadıklarını, yeni devirde büyük bir gelişim içinde olacaklarını söyledi.

Çelik, açıklamasında şunları ifade etti:

“Gökyüzünde hünerler sergileyen bir canlının ismini verdiğimiz derneğimiz 2014 yılında kuruldu. 2009 yılında Türkiye Güvercin Federasyonu’nun başaramadığını Mustafakemalpaşa’mızın nâdîde derneği gerçekleştirdi ve Avrupa Birliği ülkelerinin federasyonu olan Sanat Güvercinleri Federasyonu’na kabul edildi. 2015 yılından beri süren titiz çalışmalar sonucu derneğimiz temmuz ayı itibariyle EFU’ya seçildi. Bu süreçte derneğimiz EFU’ya,ülkemizin güvercin ırkları ismine yapacağı çalışmaları, bugüne kadar yaptığı faaliyetleri önemli bir hazırlıkla anlattı. EFU’ya yaptığımız müracaatın akabinde süren incelemelerin akabinde süreç lehimize tamamlandı. EFU Genel Heyet Toplantısı’nda Almanya, Fransa, İsviçre, Slovakya, Çekya, Sırbistan, Hırvatistan ve Hollanda üzere ülkelerin toplamda 14 olan oylarının 13’ünü alarak bu büyük platforma katılma hakkı kazandı”.

Müracaat talebinin kabul edilmesinde emeği olan dernek üyelerine teşekkür eden Çelik, yerli ırk güvercinlerin artık Avrupa’da birçok profesyonel şenlikte uzunluk göstereceğini kelamlarına ekledi.

İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin