Allianz Türkiye, ilk 7 ayda BES fonları getiri sıralamasında birinci oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bireysel emeklilik alanında yenilikçi hizmetleri ve fon idaresindeki başarılı performansıyla yıllardır fark yaratan Allianz Türkiye, 2023 yılının ilk yedi ayında BES fonları yüklü getiri sıralamasında yüzde 50 getiri oranı ile birinci oldu.

Türkiye iktisadına ve bireylerin tasarruf alışkanlıklarına uzun yıllardır değerli katkılar sağlayan Ferdî Emeklilik Sistemi, gelişimini sürdürüyor. Emeklilik Nezaret Merkezi (EGM) datalarına nazaran 2023 yılının ilk yedi ayında 8,2 milyonun üzerinde iştirakçi, sistemin getirdiği cazip fırsatlardan yararlanarak birikim yapmaya devam ediyor. Sistemdeki iştirakçilerin devlet katkısı dahil fon meblağı ise 587,5 milyar TL’yi aştı.

Son yıllarda Finansal Danışmanlık hizmeti ve başarılı fon idaresi ile isminden kelam ettiren Allianz Türkiye, 2023 yılının ilk yedi ayında EGM datalarına nazaran BES fonları yüklü getiri sıralamasında yüzde 50 getiri oranı ile birinci oldu. Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Hayat ve Emeklilik şirketleri ile ferdî emeklilik alanında faaliyet gösteren Allianz Türkiye’nin devlet katkısı dahil fon meblağı ise 105 milyar TL’ye ulaştı. Allianz Türkiye, ferdi emeklilik alanında yenilikçi tahlilleriyle yaklaşık 1 milyon iştirakçiye hizmet sunuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Allianz Türkiye CEO’su Tolga Gürkan, “2023 yılının ilk yedi ayı prestijiyle Ferdî Emeklilik Sistemi’nde yer alan tüm emeklilik yatırım fonlarına ilişkin Emeklilik Nezaret Merkezi (EGM) bilgileri temel alınarak yapılan yüklü ortalama getiri hesabına nazaran, Allianz Türkiye olarak yüzde 50 getiri oranıyla birinci sırada yer alıyoruz. Bu başarıda tüm müşterilerimize Finansal Danışmanlık hizmetimiz kapsamında Allianz Yatırım Komitesi tarafından finansal gelişmelere nazaran güncellenen fon tavsiyeleri iletmemizin de katkısı büyük. Bireysel Emeklilik Sistemi’ni yalnızca çalışma devrinde değil emeklilik periyodunda de değerli bir yatırım aracı olarak topluma yarar sağlayan bir pozisyonda kıymetlendiriyoruz. Ferdî emeklilik alanında yenilikçi hizmetler sunuyor ve fon idaresi alanındaki başarılı performansımızla yıllardır fark yaratıyoruz. Mevcut iştirakçilerimizin fon büyüklüklerini kendi gerçek risk algılarına nazaran değerlendirdikten sonra fon seçimleri ile büyüterek sistemde daha uzun periyodik kalmalarını sağlamaya odaklanıyoruz. Aldığımız aksiyonlar ile sistemde devam eden müşterilerimizin birikimlerinin istikrarlı büyümelerine baktığımızda, stratejimizin ne kadar hakikat olduğunu görüyoruz” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin