Anadolu Üniversitesi’nden özel gereksinimli çocukların ailelerine yönelik eğitim

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Üniversitesi’nde özel gereksinimli çocukların ailelerine ve hizmet veren personele “Bu Süreçte Ben Neredeyim!” ve “Çocuklarımızla Doğru İletişim Teknikleri ve Davranış Kontrolü Sağlayabilme” eğitimleri verildi.

Anadolu Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ANADOLUSEM) ile Eskişehir Valiliği Eskişehir Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü iş birliğiyle hizmet alan çocukların ailelerine ve hizmet veren personele yönelik eğitimler düzenlendi. “Bu Süreçte Ben Neredeyim!” ve “Çocuklarımızla Doğru İletişim Teknikleri ve Davranış Kontrolü Sağlayabilme” başlıklı eğitimler, 0-18 yaş engelli çocuklara hizmet veren Kazım Tezişçi Gündüzlü Bakım Ek Ünitesi’nde Öğr. Gör. Dr. Cem Tümlü tarafından verildi.

“Farkındalığın artmasıyla geleceğe daha sağlıklı bakabileceğiz”

Engelli çocuğa sahip olan ailelerin psikolojik olarak yaşadıkları zorluklar ve karşılaşabilecekleri muhtemel sorunların konuşulduğu eğitimde Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü’nden Öğr. Gör. Dr. Cem Tümlü, söz konusu eğitimlerin öneminin altını çizerek “Özel gereksinimli bir çocuğa sahip olmak her aile için beklenmedik ve zorlayıcı yaşam koşullarının başlangıcını ifade eder. Bu ve benzeri eğitimlerle hem ailelerin hem de ailelerle karşılaşması muhtemel uzman personelin farkındalıklarının arttırılması, bugüne ve geleceğe daha sağlıklı bakabilmemiz için önemlidir. Ayrıca önümüzdeki günlerde aynı iş birliği kapsamında ‘Etkili İletişim Becerileri’ ve ‘Stresle Başa Çıkma’ konularında da eğitimler düzenlenecek” dedi.

İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin