Basın Bülteni: Uluslararası Lojistikte Kripto Dönemi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son yıllarda giderek kabul gören ödeme sistemlerinden biri olan kripto paralar, e-ihracat dalında de süratli ve inançlı bir ortam sunarak hudut ötesi ödemelerine gerçekleştirilmesini imkan tanıyor. Yapılan araştırmalara nazaran 2022 yılında kripto para ödeme ile yapılan ödemelerin yüzde 74 oranında arttığının altını çizen ShipEntegra CEO’su Ali Ceylan, e-ihracat kesiminde de bariz bir artış olduğunu söyledi.

E-ihracat bölümünde kripto para kullanımında öncü bir rol oynayan ShipEntegra, kripto para kullanımıyla bölümünde satıcılar ve alıcılar ortasında inançlı bir ortam sağlamakta ve hudut ötesi ödemelerde süratli ve düşük süreç fiyatları sunarak rekabet avantajı sağlıyor. Ödeme kolaylıklarıyla kullanıcıların dikkatini çeken ShipEntegra, Türk menşeili eserlerin küresel pazardaki rekabet gücünü artırma maksadıyla çalışmalarını sürdürüyor. 

Kripto para ödemelerinin lojistik bölümüne değerli yeniliklerin getirdiğinin altını çizen ShipEntegra CEO’su Ali Ceylan, “Bu yenilikler ortasında süratli ve kolay ödemelerin sağlanması, merkezi olmayan süreçlerin gerçekleştirilmesi, inançlı ve şeffaf süreçlerin yapılması, düşük maliyetlerin olması, akıllı mukavelelerin kullanımı ve gelişmiş izlenebilirlik kıymetli rol oynamaktadır. Bilhassa ülkeler ortası lojistik sistemleri karmaşık süreçler gerektirebiliyor. Bu süreçlerin yüksek güvenlikle gerçekleştirilebilmesi e-ihracatçılar için tercih edilen bir prosedür haline geldi. Birebir vakitte kripto para ödeme yolu, lojistik şirketlerinin ödeme süreçlerini hızlandırarak müşteri tabanını genişletmelerine yardımcı olur” dedi.

Önümüzdeki süreçte kripto ödeme metodunun giderek yaygınlaşacağını söyleyen Ceylan, dijitalleşme ve teknolojik ilerlemelerin sürat kazandığı bir dünyada, kripto para ödemelerinin lojistik süreçlerde daha da yaygınlaşması ve kabul görmesi muhtemeldir” dedi. Ceylan, sözlerine şöyle devam etti: “Güvenli, süratli ve maliyet aktif bir ödeme prosedürü olarak kripto paralar, lojistik kesiminde daha fazla tercih edilecektir. Ayrıyeten, merkezi olmayan yapıları sayesinde, sonları aşan ticarette ve memleketler arası süreçlerde kripto paraların kullanımının artması beklenmektedir. Bu nedenle, gelecekte kripto para ödemelerinin lojistik kesiminde daha yaygın olarak kullanılacağını öngörüyoruz. Bu öngörüyü destekleyen bilgiler de bulunuyor. 2022 yılında yapılan araştırmalar, kripto para ile yapılan süreçlerin bir evvelki yıla nazaran yüzde 74’lük bir artış olduğunu göstermiştir. Bu artış, kripto para ödemelerinin yaygınlaşması ve kullanımının süratle artması manasına gelmektedir. Bu artışın, sistemimizdeki entegrasyonlara ve süreç yapma oranına da olumlu bir tesiri olduğunu söyleyebiliriz. Kripto para ünitelerinin popülerliğinin artmasıyla birlikte, lojistik bölümünde kripto para ile yapılan ödemelerin daha da yaygınlaşması beklenmektedir. Bu durum, lojistik şirketlerin daha süratli, inançlı ve maliyet faal bir halde süreç yapmasına imkan sağlamaktadır. Tüm bu datalar ve trendler, kripto para ödemelerinin lojistik kesiminde gelecekte daha da büyüyeceğini ve değerli bir rol oynayacağını göstermektedir.” 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin