Biotrend’in İlk Yarı Rakamları İstikrarlı Büyümeye İşaret Ediyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  • Biotrend 2023 yılının ilk yarısında 733 milyon TL hasılat sayısına ulaşarak 2022 yılının tıpkı devrine nazaran %40’lık bir satış büyümesi yakaladı.
  • 2022 yılında ilk defa karbon ticaretine başlayan Biotrend, 2023 yılının ilk yarısında satışlarının %5’i oranına denk gelen 39 milyon TL karbon geliri elde etti. 
  • Biotrend, 2023 yılının ilk yarısını güçlü net kâr ile tamamlayarak, net kârını 2022 yılının birebir devrine nazaran 7,4 kat artırarak 181 milyon TL net kâr elde etti.
  • Biotrend, evvelki yılın tıpkı devrinde %4 olan net kâr marjını 2023 yılının ilk yarısında %25’e yükseltti.
  • Biotrend, 2023 yılının ilk yarısında; 185 milyon TL FAVÖK fiyatına ulaşarak %25 FAVÖK marjı elde etti. 

Biotrend, 2023 yılının ilk yarısının başarılı sonuçlarını açıkladı. %25 net kâr marjına ulaşan şirket, geçen yılın birebir periyoduna göre %40 oranında bir satış büyümesine ulaştı.

Biotrend, 2023 yılının ilk yarısında istikrarlı büyümesini sürdürdü. Yenilenebilir güç kesiminin değerli şirketlerinden biri olan Biotrend, 2022 yılında ilk sefer karbon ticaretine başladı. Şirket, yılın ilk yarısında satışlarının %5’i oranına denk gelen 39 milyon TL karbon geliri elde ettiğini açıkladı. Başarısı FAVÖK sayılarına da yansıyan şirketin açıkladığı tablolar, 2023 yılının ilk yarısında; Biotrend’in 185 milyon TL FAVÖK fiyatına ulaşarak %25 FAVÖK marjı elde ettiğine işaret ediyor. Şirket tıpkı vakitte net kârını geçen yılın tıpkı periyoduna nazaran 7,4 kat artırarak 181 milyon TL net kâr elde etti.

Biotrend CEO’su Özgür Umut Eroğlu: “2023 yılının memnuniyet verici ilk yarı sayıları istikrarlı büyümeye işaret ediyor. ” 

Biotrend CEO’su Özgür Umut Eroğlu “2023 yılının ilk yarısında 733 milyon TL hasılat sayısına ulaşarak 2022 yılının birebir devrine nazaran %40’lık bir satış büyümesi yakaladık.” açıklamasıyla yılın ilk yarısına ilişkin sonuçları kıymetlendirdi. İlk yarıda başarılı sonuçlar almaktan memnuniyet duyduklarını ve bu muvaffakiyetin sürdürülebilir olması ismine organizasyonel değişim ve gelişimler ile büyüme adımları attıklarını belirten Eroğlu, bu kapsamda CFO, COO ve İnsan Kaynakları Yöneticisi durumlarına atamalar yapıldığını tabir etti.

“Çevre yatırımlarında öncü şirket misyonumuzu devam ettirmek gayesiyle süreçlerimizin daha dinamik bir yapıya dönüşmesi için atılan adımların başta yöneticilerimizden tüm çalışanlarımıza ve şirket kültürümüze kadar benimsenmesini sağladık.” formunda konuşan Eroğlu, bundan sonraki süreçte gelecek gayelerinde yeni yatırımlarının olduğu iletisini verdi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin