DHL Group 2023 yılının ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DHL Group, 2023’ün ikinci çeyreğinde ait finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket yılın ikinci çeyreğinde 20,1 milyar Euro gelir elde etti.  Faaliyet kârı (FVÖK) 1,7 milyar Euro ile ilk çeyrek düzeyinde kaldı. Tüm dünyada zayıflayan pazar dinamiklerine karşın DHL Group, yüzde 8,4’lük cazip bir FVÖK marjı elde ederek, 2023 FVÖK gayesinin alt sonunu yükseltti ve 2025 için çıkar kestirimlerini doğruladı.

DHL Group, geniş lojistik portföyünden yararlanmaya devam ediyor. DHL Express ve DHL Küresel Forwarding, Freight kısımlarının global iktisatla olan bağlantıları daha güçlü olsa da DHL Supply Chain’in uzun vadeli müşteri kontratları, ikinci çeyrekte istikrarlı bir kar durumu ve daha fazla büyüme elde edilmesini sağladı. DHL Group CEO’su Tobias Meyer, “Dengeli portföyümüz ve global varlığımız sayesinde dayanıklılığımızı bir kere daha gösterebildik. Bu, bilhassa global ekonomik ivmenin zayıf olduğu periyotlarda daha besbelli bir formda görünüyor. Mevcut makro ortamla başa çıkmak için erken basamakta hakikat tedbirleri aldık. Bu tedbirler ve çalışanlarımızın özverili eforları, pandemi öncesi yılların çok üzerinde gerçekleşen yüksek yarar düzeyimize de yansıyor” halinde konuştu.

Tahmin senaryoları gözden geçirildi: Küme orta vadede daha fazla büyüme bekliyor 
Grup, altı ayda 3,3 milyar Euro yarar elde ederek kuvvetli bir ortamda yeterli performans gösterdi. Bu nedenle DHL Group, 2023 için FVÖK amacının evvelce 6,0 milyar Euro olan alt sonunu 6,2 milyar Euro’ya yükseltti.

DHL Group, DHL şirketleri için 5,7 ila 6,5 milyar Euro ortasında bir FVÖK bekliyor (önceden 5,5 ila 6,5 milyar Euro). Post & Parcel Germany için şirket, 800 milyon Euro ile 1,0 milyar Euro (önceden 1,0 milyar Euro) ortasında bir FVÖK planlıyor. 

2025 için Küme, 8 milyar Euro’nun üzerinde olan orta vadeli kar varsayımını doğruladı. 

Kârlı büyüme ve sürdürülebilirliğe yönelik yatırımlar sürdürüldü
Brüt sermaye harcaması ikinci çeyrekte 708 milyon Euro olarak gerçekleşti. DHL Express kısmında yeni iklim nötr merkezler, gateway binaları ve hizmet merkezlerinin inşasının yanı sıra düşük emisyonlu ulaşım yapılarının genişletilmesi üzere sürdürülebilir iş faaliyetlerine yatırım yapmaya odaklanıldı. Verimliliği sürdürülebilir bir biçimde artırmak için otomasyon ve dijitalleşme teşebbüslerine ek fonlar yatırıldı. Küme, 2023 için 3,4 ila 3,9 milyar Euro ortasında bir yatırım planlıyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin